UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інститут дослідження війни оцінив можливість наступу з Білорусі

Попри поки що оптимістичні прогнози, варто нагадати, що окупація Київщини на початку весни (Бучанська різанина, бійня в Бородянці та Гостомелі) почалася з того, що кремлівські сили перетнули кордони саме “союзницької” для Москви Білорусі.

Безпосередня участь Білорусі у війні в Україні з боку Росії залишається малоймовірною, вважають в американському Інституті дослідження війни. Попри заяви українських джерел про те, що Білорусь готується прийняти новомобілізованих російських військовослужбовців.

Читайте також: Частину російських мобілізованих направлять до Білорусі — ГУР

 Головне розвідувальне управління України (ГУР) повідомило, що Білорусь готується розмістити до 20 тис. мобілізованих російських чоловіків у існуючих цивільних приміщеннях, складах і покинутих сільськогосподарських об’єктах Білорусі.

Читайте також: Оголошення мобілізації в Білорусі може стати для Лукашенка фіналом і він це розуміє — Резніков

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ  Олексій Громов також заявив, що тривають заходи щодо розширення Лунінецького аеродрому (50 км від білорусько-українського кордону), ремонту складської та військової інфраструктури.

Читайте також: У Києві представили тизер фільму «Буча»

Незалежна моніторингова організація Belarus Hajan Project також повідомила, що Росія доставила літаки Су-30 на аеродром Барановичі в Білорусі.

Читайте також: На генерала Кривоноса завели справу через захист аеропорту Жуляни

“Ці дані можуть свідчити про те, що Росія сподівається використовувати білоруські військові об’єкти та інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що це провідні показники неминучої участі Білорусі в Україні від імені Росі”, - вважають в ISW.

Водночас Громов заявив, що немає жодних ознак формування російськими військами ударної групи для націлювання на північ України, що свідчить про те, що російські війська навряд чи використовуватимуть Білорусь як стартовий майданчик для наземних атак на Україну, незважаючи на повідомлення про скупчення військ і техніки в Білорусі.

Читайте також: Напад з Білорусі: в Міноборони заявили, що уважно слідкують за ситуацією і розуміють загрозу

“Ці повідомлення, швидше за все, свідчать про те, що Путін продовжує використовувати свої відносини з Лукашенком, щоб використовувати білоруську землю для розвитку російського військового потенціалу. Раніше ISW оцінював, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки білоруської участі в Україні

ISW також оцінює, що Росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або з існуючих підрозділів у Білорусі”, - йдеться на сайті Інституту за підсумками минулої доби.

Попри поки що оптимістичні прогнози, варто нагадати, що окупація Київщини на початку весни (Бучанська різанина, бійня в Бородянці та Гостомелі) почалася з того, що кремлівські сили перетнули кордони саме “союзницької” для Москви Білорусі.

А бої з Гостомельський аеропорт починались із того, що  в перший день вторгнення  34 російських озброєних ракетами вертольоти , вилетіли через українсько-білоруський кордон в бік Києва. 

Читайте також: «Чоловік у полоні, а сина розстріляли шістьма пострілами в груди». Біль із Гостомеля та Бучі

У намаганні захопити Київ, у лютому-березні 2022 року окупанти зайняли низку згаданих міст, що вели до столиці.