UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інформація з "Дії" не зберігається у додатку, а "підтягується" з реєстрів — Федоров

Тому, за словами міністра, "Дія" — дуже безпечний продукт.

Інформація, яку українці бачать у додатку "Дія", не зберігається в самому додатку. Вся їхня особиста інформація "підтягується" з держреєстрів. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю телеканалу Дом.

Дія влаштована таким чином, що вона не збирає інформацію про вас. Коли ви її встановили, вона лише відображає інформацію, яка й так давно є в реєстрах. Коли ви отримували свій ID-паспорт або закордонний паспорт, ви потрапили до демографічного реєстру — і коли ви авторизуєтеся в "Дії", лише з того реєстру підтягується інформація про вас. Так само інформація про вас підтягується з реєстру посвідчень водіїв", — сказав глава Мінцифри.

Він запевняє, що "Дія" не формує та не зберігає базу даних на пристрої або у себе на сервері, тому вона є "дуже безпечним продуктом, який показує інформацію, яка вже є про вас у реєстрі".

"І коли у вас не підтягується будь-який документ, то для вас це важливий сигнал, що виявляється, ви отримали цей документ і його використовуєте, а його немає у реєстрі", — зазначив чиновник.

Також Федоров уточнив, що авторизація у "Дії" показує українцям точно те, що про них знає держава. і цією інформацією люди можуть керувати.

"Це демонстрація підходу держави до персональних даних: персональні дані — це власність ваша, моя, людей, громадян України, а не держави", — резюмував Федоров.

Читайте також: Нова можливість у «Дії»: переселенці зможуть оформлювати допомогу онлайн

Цифра допомагає нам контролювати державу чи державі – контролювати нас?

У кращому разі «Дія» ускладнить та відкладе на роки якісну цифровізацію. У гіршому стане зручним інструментом як для російської розвідки, так і для узурпації влади. Що може піти не так? Про це — у тексті Олени Болтушкіної «Дія»: про що не розповідають українцям».