Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час пресбрифінгу у вівторок, 5 січня, заявив, що інформація про заборону продажу деяких непродовольчих товарів під час карантину не відповідає дійсності.
"Я бачив цю інформацію, яка з'явилася в мережі, вона не є достовірною", - відповів Степанов на питання журналістів.
Так, згідно з Постановою Кабінету міністрів України "Про встановлення карантину та введення обмежувальних протиепідемічних заходів..." забороняється прийом відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім:
-
торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;
-
торгівлі пальним;
-
провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
Дивитися з 11 хвилини.
Крім того, Степанов повідомив, що Кабмін на засіданні у вівторок, 5 січня, ухвалить певні уточнення щодо побутової хімії. Він зазначив, що, коли уряд встановлював перелік товарів, які не можна буде придбати, то виходив з того, що карантин триватиме в Україні тільки 16 днів.
"16 днів це той термін, який потрібен нам, щоб повністю збити хвилю поширення COVID-19. Нам це потрібно, щоб ми потім вже не вводили ніяких локдауні в, щоб ми спокійно пройшли пікове зростання захворюваності на грип, щоб ми вже до весни не вводили локдаун , щоб ми спокійно пройшли цю хвилю захворюваності, і витримала наша медична система", - пояснив міністр.
Раніше повідомлялося, що з 8 січня в Україні можуть заборонити торгівлю будь-якими групами товарів, крім: продуктів харчування, ліків і виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв'язку, ветеринарних препаратів і кормів, насіння і засобів захисту рослин.
Нагадаємо, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати кафе та ресторани, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі. Попри те, що в цей період діятиме низка заборон, подібних до тих, які були під час весняного локдауну, транспорт працюватиме.
При цьому в МОЗ заявили про те, що не будуть скасовувати січневий локдаун, навіть попри так званого покращення ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні. За словами Степанова, після свят, у січні-лютому, в Україні традиційно очікується зростання кількості хворих на грип та ГРВІ. А за симптомами цих респіраторних захворювань може ховатися коронавірус.
Докладніше про те, якою є реальна ситуація із захворюваністю на коронавірус в Україні, читайте в статті Євгена Істребіна “Зрада/Перемога?” для читачів ZN.UA.