UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інфекціоніст Голубовська госпіталізована з коронавірусом

Її стан медики оцінюють як середньої тяжкості.

Професор і завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця була доставлена в одну з приватних клінік столиці з підозрою на коронавірус.

Про це пише ТСН.

Інфекціоніст з початку пандемії коронавірусу в Україні стала практично самим впізнанним експертом з цієї хвороби. Вона практикує в Олександрівській лікарні Києва.

Голубовська неодноразово консультувала хворих COVID-19 в інших столичних лікарнях, а також їздила і в регіони.

Ввечері 30 листопада Голубовська була доставлена в одну з приватних клінік столиці з підозрою на коронавірус. Її стан медики оцінюють як середньої тяжкості.

Ольга Голубовська останні дні неодноразово заявляла про необхідність введення повного локдауну.

"Я за повний локдаун, звичайно, тому що ці напівзаходи ні до чого не призводять", - сказала вона.

За її словами, у протидії такому інфекційному захворюванню нічого не змінилося з середніх віків.

"Коли немає засобів, специфічного лікування, специфічної профілактики-це тільки роз'єднання, максимальне переривання передачі популяції від людини до людини. Це тільки треба перервати цей ланцюжок", - заявила лікар.

Вона підкреслила, що Україна "перебуває в інтенсивній передачі інфекції" і така тенденція збережеться в грудні-січні.

"У нас смертність збільшується Зараз, на жаль, більш молодих людей - до 60 років. Це страшно", - сказала Голубовська, додавши, що сьогодні всі себе повинні сприймати як потенційно інфіковані.

В Україні з 14 по 30 листопада діє "карантин вихідного дня".

Заразитися коронавірусом професор медицини могла в Олександрівській лікарні або під час проведення чергової консультації.

Читайте також: Moderna подала заявку для схвалення застосування вакцини від COVID-19

Раніше глава МОЗ Максим Степанов після перевірки ряду медустанов заявив, що має намір ініціювати звільнення керівників центральних лікарень в Житомирській, Черкаській та Київській областях.

За словами міністра, відвідавши обласну лікарню Житомира, де, згідно зі статистикою, 117 вільних ліжок з киснем, виявилося, що це не відповідає дійсності.

З початку 2020 року і до вересня місяця включно від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні померли 4 300 осіб, свідчать дані Державної служби статистики.

За 9 місяців з діагнозом коронавірусна інфекція COVID-19 померли 4 300 осіб, при цьому у 4 072 жертв вірус був ідентифікований, а у 228-ми немає.

Протягом понеділка, 30 листопада, в Україні зафіксували 12 498 нових випадків зараження коронавірусом. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я України у вівторок, 1 грудня.

Відзначається, що захворіли 586 дітей і 646 медпрацівників.

Протягом останньої доби було госпіталізовано 1 470 осіб. Крім того, зафіксовано 221 летальний випадок, 10 023 людини видужала. За весь час пандемії в Україні коронавірус діагностували у 745 123 осіб. 355 172 пацієнта видужала, 12 548 - померли від ускладнень.

Всього в країні проведено 4 562 589 ПЛР-тестувань, за добу - 33 817.