UA / RU
Підтримати ZN.ua

Independent: ФРН і РФ працюють над таємним планом мирного врегулювання ситуації в Україні

Як стверджує видання, основні завдання нового плану - стабілізація кордонів України та зміцнення її економіки, особливо за допомогою нової угоди щодо газу. Щоб Кремль вважав план Меркель прийнятним, міжнародному співтовариству довелося б визнати анексію Криму Росією.

3 працюють над таємним планом мирного врегулювання, який покінчить із міжнародними тертями через Україну, стверджує Independent. Основні завдання - стабілізація кордонів України та зміцнення її економіки, особливо за допомогою нової угоди щодо газу, пише журналістка Маргарета Пагано.

"Є більш суперечні аспекти: щоб російська сторона визнала план Меркель прийнятним, міжнародному співтовариству довелося б визнати незалежність Криму і його анексію Росією", - йдеться у статті.

Джерела, близькі до таємних переговорів, стверджують: на першій стадії потрібно, щоб Росія припинила фінансову та військову підтримку бойовиків на Донбасі. Замість цього регіону "будуть делеговані деякі повноваження". Президент України 3 не стане заважати новим торговельним зв'язкам України з ЄС.

Україні запропонують нову довгострокову угоду з "Газпромом". Росія також компенсує Україні втрату орендної плати за базу ВМФ у Криму, вручивши їй "фінансовий пакет у розмірі 1 млрд дол.".

Інсайдери заявили: "Німецький мирний план все ще розглядається, і це єдина угода, яка є в наявності. Переговори зупинилися через катастрофу MH17, але очікується, що як тільки відбудеться розслідування, вони відновляться".

"Це угода Меркель. Вона мала справу безпосередньо з президентом Путіним на цей рахунок. Їй потрібно врегулювати суперечку, бо ніхто не зацікавлений ні у напруженості в Україні, ні в ізоляції Росії", - сказав один з інсайдерів, близьких до переговорів.

Як вважається, головну роль у переговорах з "Газпромом" зіграє український бізнесмен Дмитро Фірташ, який, за даними газети, вже "виступав в ролі закулісного посередника у вищих сферах". !zn

Читайте також:

У санкційний список ЄС включені близькі до Путіна бізнесмени

Morgan Stanley: Санкції залишили Путіну два варіанти

Штати переконують Азію приєднатися до санкцій проти Росії