UA / RU
Підтримати ZN.ua

IKEA розпочала незалежний аудит поставок лісу з України

«Компанія прагне і надалі співпрацювати з міжнародними організаціями над покращенням ситуації в лісовому господарстві в Україні».

IKEA розпочала аудит свого ланцюжка поставок деревини з України через звинувачення організації Earthsight у використанні незаконно зрубаної деревини. Про це повідомила пресслужба компанії.

"IKEA дуже серйозно ставиться до будь-яких звинувачень щодо участі наших постачальників в незаконній лісозаготівлі. Ми вже почали розслідування на основі нового звіту, опублікованого Earthsight", - сказано в заяві.

Зазначається, що такий аудит компанія вже проводила у 2019 році. Результати вказали на те, що незаконно зрубаної деревини немає у ланцюжках поставок IKEA. Зараз розслідуванням зайнялася організація Assurance Services International, незалежний аудитор некомерційної організації Forest Stewardship Council.

"IKEA не використовує незаконно заготовлену деревину для виробництва своїх товарів. Глибоко усвідомлюючи глобальну проблематику незаконної вирубки лісів, ми підсилюємо перевірки своїх постачальників на відповідність місцевим та міжнародним законодавствам, а також внутрішнім вимогам IKEA. Якщо отримуємо інформацію про те, що деревина, яка не відповідає цим вимогам, потрапила або може потрапити в ланцюг постачань компанії, вживаємо термінових заходів", - заявили в компанії.

Читайте також: В IKEA прокоментували виробництво меблів з незаконно вирубаної української деревини

Нагадаємо, в розслідуванні некомерційної організації Earthsight йдеться, що компанія IKEA продає букові стільці, виготовлені з деревини, отриманої шляхом незаконних рубок в лісах українських Карпат.

IKEA - найбільший споживач деревини в світі. У 2019 для виробництва її продукції було використано 21 млн кубометрів колод. Компанія використовує приблизно одне дерево кожну секунду. У зв'язку з необхідністю безперервного зростання, за останнє десятиліття компанія IKEA збільшила споживання деревини в два рази. Щорічно вона повинна споживати на 1,8-2,5 мільйона більше деревини, ніж роком раніше.

Більш детально про "лісову" мафію в Україні читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Карпатська різанина бензопилою" для DT.UA.