UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ідентифіковано 1,5 тисячі кадрових військових РФ, які захоплювали Крим - Тука

Встановлено також кілька десятків тисяч осіб, підозрюваних у вчиненні незаконних дій у Донбасі, повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

На даний момент ідентифіковано 1,5 тисячі кадрових військових РФ, які захоплювали Крим і ще декілька десятків тисяч осіб, які воювали в Донбасі, повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Під час круглого столу на тему: "Насильство і тортури на окупованому Донбасі: покарання невідворотне" Тука розповів про внесок неурядових організацій у документування злочинів Росії проти України, передає УНІАН.

"За моїми оцінками, серед матеріалів, які задокументовані і передані до різних судових інстанцій, не тільки до Міжнародного кримінального суду, 80% чи навіть більше - це ті матеріали, які зібрані неурядовими організаціями", - зазначив заступник міністра.

За його словами, коли Мін'юст та МЗС почали свою діяльність у позовах проти Росії в Міжнародному кримінальному суді (МКС) та Європейському суді з прав людини, то їм не вистачало доказової бази.

"Ті покази, які давала українська сторона в міжнародних судах з точки зору фіксації події, в документальному оформленні значно програвали відповідним матеріалами, які подавала проти України Росія", - розповів Тука.

За словами чиновника, після його знайомства працівників відомств з трьома ресурсами - "Стоптерор", InformNapalm і "Миротворець", два перших ресурси були залучені до всіх судових процесів в якості офіційної сторони звинувачення.

"Хлопці з "Миротворця" не можуть собі дозволити такої розкоші - бути публічними особами", - зазначив Тука.

Він також розповів про те, що тільки щодо Криму було ідентифіковано з установочними даними місць проживання, громадянства, більше 1500 кадрових російських військовослужбовців, що брали участь у анексії.

"Що стосується подій у Донбасі - встановлено кілька десятків тисяч конкретних осіб, підозрюваних у вчиненні незаконних дій на території України", - додав Тука.

За його словами, ці особи були встановлені на початку 2015 року.

Тука також зазначив, що особисто бачив, наскільки скрупульозно працюють люди, що збирають докази присутності регулярної російської армії на території України.

Читайте також: Тука пояснив, чому Україна не могла перешкодити анексії Криму Росією

Раніше в щорічному звіті попереднього розслідування прокуратури МКС було зафіксовано ознаки міжнародного збройного конфлікту в Донбасі. Вказувався факт існування прямого військового конфлікту між Україною та РФ.

У лютому 2015 року Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС щодо "вчинення злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації і керівниками терористичних організацій "ДНР"/"ЛНР", які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян". 8 вересня 2015 було подано відповідну заяву згідно зі статтею 12(3) Римського статуту – установчого органу МКС.