UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Гуманність завжди на часі»: в Україні проходить четвертий великий марш за права тварин

У січні суд виправдав одіозного київського догхантера Олексія Святогора. А у травні ОАСК повернув реєстрацію його «Союзу журналістів-догхантерів».

Зоозахисники, власники тварин і небайдужі українці у неділю, 5 вересня, вийшли на четвертий Всеукраїнський марш за права тварин. До маршу долучились 30 українських міст, і навіть українська експедиція на антарктичній станції «Академік Вернадський».

«Захист тварин на часі й тисячі не готові мовчати, коли задля розваг мучать тварин, коли живодерів виправдовують суди, а закони саботуються тими, хто має їх контролювати. Нам кажуть, що захист тварин не на часі. Але ми зібралися тут, бо гуманність завжди на часі», - наголошують активісти гуманістичного руху UAnimals.

Організатори та учасники маршу виступають за повну заборону цирків із тваринами, дельфінаріїв, контактних зоопарків, притравочних станцій і хутрових ферм; вимагають справедливих покарань для живодерів і «догхантерів» та викорінення практики фото і жебракування з тваринами.

«Звертаємося до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та депутатів Верховної Ради з вимогою законодавчої заборони цирків із тваринами, контактних зоопарків, дельфінаріїв, хутрових ферм і притравочних станцій. Ми вимагаємо справедливості та закликаємо сприяти притягненню до відповідальності живодерів і «догхантерів». Прийшов момент не обіцянок, а змін для порятунку життів!», - зазначають зоозахисники.

Першими на марш вийшли учасники української експедиції на станції «Академік Вернадський».

UAnimals/Facebook

«Ми, учасники 26-ї Української антарктичної експедиції, перебуваючи у віддаленій Антарктиді на українській науковій станції «Академік Вернадський», маємо змогу спостерігати і вивчати тварин в природному заповідному середовищі, яке стало таким завдяки послідовним зусиллям міжнародної наукової та природоохоронної спільноти. (…) Ми підтримуємо прагнення учасників маршу щодо дбалого ставлення до тварин, адже збереження планети починається з побутового рівня, та закликаємо кожного до гуманного поводження з тваринами»,  - зазначили науковці.

О 12:00 на марші почали виходити різні міста країни: Сєвєродонецьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Львів, Дніпро, Київ та інші.

Читайте також: Окружний адмінсуд Києва повернув реєстрацію союзу догхантера Святогора

Нагадаємо, в 2017 році в Україні набув чинності закон, який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Так, якщо тварину було покалічено або вбито, за нацьковування однієї тварини на іншу, публічний заклик до жорстокого поводження з тваринами, порушнику загрожує арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років (раніше – штраф або арешт на термін до півроку).

За ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, повторно або групою осіб, передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.