У неділю, 4 листопада, в лікарні померла радниця міського голови Херсона, громадська активістка Катерина Гандзюк. Наприкінці липня її облили кислотою, у справі про напад на активістку фігурують п'ятеро підозрюваних. Гандзюк отримала 40% опіків тіла, їй зробили декілька операцій. За даними джерел DT.UA, причиною смерті став відрив тромбу.
Загибла виступала з критикою місцевих правоохоронних органів, які звинувачувала у корупції. За однією з версії, саме така її активна громадська позиція могла стати причиною нападу.
На смерть активістки відреагували політики та громадські діячі, які розміщують відповідні дописи на своїх сторінках у соціальних мережах. Зокрема, свої співчуття висловив одеський активіст Сергій Стерненко, який пережив чотири напади на себе.
"Катерина Гандзюк померла. Вічна пам'ять, нам не вистачатиме тебе", - написав він на сторінці в Facebook.
Інший одеський активіст Віталій Устименко, який також був жертвою кількох нападів, так прокоментував загибель Катерини Гандзюк:
"Біль. Шок. Каті більше нема... Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?", - запитується він на своїй сторінці в Facebook.
Не залишився осторонь й нещодавно постраждалий від нападу одеський активіст Олег Михайлик.
"Яка важка новина. Вічна пам'ять Найгіднішій Людині… Раби продовжують мовчати і боятися за власні шкури. Мовчазні раби - це співучасники вбивств найгідніших людей України", - обурився активіст.
Активіст ВО "Автомайдан" Олексій Гриценко оприлюднив відео, яке Катерина записала на лікарняному ліжку. І закликав замислитися над її словами.
"Каті не стало немає слів... Подивіться на це відеозвернення Каті... це звичайна дівчина. Такою самою могли б бути наші, ваші доньки, сестри... які мають просто свою позицію і не бояться говорити про неї", - підкреслив він.
Своєю чергою президент України Петро Порошенко закликав правоохоронні органи знайти та притягнути до відповідальності винних у нападі на Гандзюк.
"Кілька хвилин тому мені повідомили, що активістка Катерина Гандзюк, проти якої була скоєна атака нелюдів, померла в лікарні. Звертаюся до правоохоронців (із закликом) зробити все можливе, аби вбивці Катерини Гандзюк були знайдені, опинилися на лаві підсудних та були покарані", - зазначив він.
І закликав "об'єднати зусилля та допомогти правоохоронним органам для того, щоби зло було покаране".
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що злочин проти не матиме терміну давності. "Померла Катерина Гандзюк. Злочин проти неї - без терміну давності. Винні мають понести покарання. Вічна пам'ять...", - зазначив прем'єр.
Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко також наголосила на тому, що вбивці активістки мають бути покарані: "Сумно і соромно. Біль та гіркота. Вічна пам'ять Катерині... зло має бути покаране", - підкреслила політик.
Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко також відреагувала на загибель громадської активістки.
"Померла Катя Гандзюк… Це страшна подія. Трагічна подія, біда і горе, в які не хочеться вірити… Катіна загибель – вирок системі. З усіма її "реформами", голою бравадою, ницими вихваляннями. Щось не так, щось неправильно, щось негаразд, коли кращі люди втрачають життя в щоденній боротьбі… Царство небесне Каті… Щирі співчуття рідним, близьким, друзям… Тримайтеся…", - зазначила вона.
Народний депутат Мустафа Найєм ("Блок Петра Порошенка") зробив репост допису колеги, народного депутата від "Самопомочі" Олени Сотник.
"Катерини Гандзюк більше нема...страшна історія і вирок всій системі: тепер вже вбивць Каті не знайдено та не покарано! Ps: що ж, мої шановні керівники фракцій у Верховній Раді, може тепер вам буде достатньо підстав, щоб відповісти на листи від мене та Мустафи Найєма щодо створення Тимчасової слідчої комісії !!!????", - йдеться у ньому.
Завадити подальшим нападам на активістів, зокрема жінок, закликав і лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко.
"Померла Катя Гандзюк... Херсонську громадську активістку та радницю мера міста облили сірчаною кислотою 31 липня. Після нападу вона відчайдушно боролась за життя, терпіла страшний біль, перенесла десятки операцій. Мої співчуття рідним і близьким. Сподіваюся, що замовників знайдуть, а такі дикунські розправи над жінками у нашій країні не повторяться", - наголосив Ляшко.
Як повідомлялося, 31 липня невідомий облив кислотою радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Потерпіла та свідки Новікова не впізнали. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому підозри, і Новікова звільнили з-під варти.
У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо придбаною Віктором Горбуновим. Водієм виступав В'ячеслав Вишневський, на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи.
Організатору та виконавцю обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Усі підозрювані, крім Торбіна, дали свідчення.