UA / RU
Підтримати ZN.ua

Готуємося до холодів: чотири моменти, які треба врахувати мешканцям приватних будинків

Ще є час утеплити свою домівку.

Через повномасштабне військове вторгнення РФ, українці змушені готуватися до складної зими – закупати продукти, шукати додаткові джерела обігріву та утеплювати будинки.

Читайте також: Зима під час війни: чи можна чимось замінити опалення у квартирі

Якщо завчасно виявити проблемні ділянки та усунути втрати тепла, то можна також суттєво зменшити комунальні рахунки, пише «НВ». Мешканцям приватних будинків слід звернути увагу  на чотири основні моменти.

Погана теплоізоляція стін

Суттєва втрати тепла в будинку відбувається через стіни. Експерти кажуть, що низькоякісна ізоляція стін може призвести до колосальних 35-40 % втрат тепла в будинках, що робить її найбільшим джерелом втрат. Тому в першу чергу варто перевірити її.

На думку експертів, українські будинки, збудовані до 1930 року, мають суцільні стіни, а будинки після 1930 року – зазвичай мають порожні стіни. Ізоляція порожніх стін – це простий і відносно економічний процес, при якому порожнини стін заповнюються ізоляційним матеріалом, уповільнюючи рух тепла всередині стін та зберігаючи тепло у будинку довше. Ізоляція суцільної стіни набагато складніша і дорожча, але у будь-якому випадку обов'язково треба звернутися до спеціалістів.

Неправильна температура котла

Одним із важливих пристроїв, які необхідно регулярно перевіряти, є котел, оскільки неправильне його використання або функціонування можуть значно вплинути на рахунки за електроенергію та якість опалення у будинку.

Експерти зазначають, домовласникам треба доводити свої котли до температури, за якої вони можуть конденсувати воду. При температурі 60°C котел з більшою готовністю може конденсувати водяну пару і відновлювати приховане тепло від цього випаровування, яке інакше було б втрачено в димарі. Зміна температури  котла до 60°C допоможе котлу досягти більш високої ефективності за рахунок використання всіх його функцій, що призведе до нижчих рахунків за опалення.

Погана ізоляція вікон

Вікна з поганою ізоляцією можуть стати причиною значної втрати тепла. Як правило, будинок може втрачати близько 10% свого тепла через вікна, проте ремонт шибок не завжди є найпростішою або найдешевшою справою.

Експерти зазначають, що в якості тимчасового рішення можна використовувати герметик, щоб закласти будь-які помітні тріщини біля вікон і використовувати заповнювач зазорів, щоб легко приховати будь-які крихітні щілини, які можуть проходити вздовж вікон і впускати холодне повітря.

Якщо вікна були встановлені правильно, як додатковий захід можна встановити захист від протягів або додати щільні штори для поліпшення ізоляції. Однак, якщо вікна потребують оновлення, варто замінити їх вторинним склінням, щоб запобігти холодним протягам і з часом заощадити на рахунках.

Неякісне покриття для підлоги

Як і у випадку з неякісними вікнами, будинки втрачають близько 10% тепла через підлогу. Якщо є можливість, то добре ізольовані підлоги з підігрівом можуть стати чудовим варіантом. Тепла підлога — це додаткове джерело тепла, яке йде від підлоги, а не від звичайних радіаторів, а це означає, що для обігріву  будинку може знадобитися менше енергії.