UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гострі кишкові інфекції: як уникнути зараження у зоні підтоплення

Фахівці нагадали головні правила запобігання цим захворюванням.

Через підрив окупантами Каховської ГЕС, в Україні фіксуються масштабні підтоплення та осушення великих територій. Це може спричинити ризик масового захворювання гострими кишковими інфекціями (ГКІ). Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як убезпечити себе від цих хвороб.

Як відбувається зараження кишковими інфекціями

У ЦГЗ зазначили, що факторами передачі збудників інфекції служать:

Читайте також: Знезараження води: чотири способи, які можна застосовувати вдома

«Збудники гострих кишкових інфекцій проникають в організм через рот людини і активно розмножуються в шлунково-кишковому тракті, викликаючи прояви хвороби. Виділяючись з кишківника хворого, вони потрапляють в зовнішнє середовище: у ґрунт, воду, їжу, на предмети домашнього ужитку», – йдеться у повідомленні.

У теплу пору створюються сприятливі умови і для збереження збудників кишкових інфекцій у зовнішньому середовищі, і для їх розмноження у воді, харчових продуктах.

«Руйнування Каховської ГЕС, масштабні затоплення та осушення великих територій, мор риби, відсутність якісної питної води та інші наслідки несуть за собою загрози масового поширення ГКІ», – пояснили фахівці.

Як розпізнати хворобу

У ЦГЗ пояснили, що збудники гострих кишкових захворювань, їх токсини вражають не тільки шлунково-кишковий тракт, але і центральну нервову систему.

У більшості хворих підвищується температура тіла, порушується діяльність шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, часто уражаються печінка, селезінка та інші внутрішні органи.

Ознаки цих захворювань можуть відрізнятися: якщо для дизентерії, наприклад, більш характерний пронос, то для черевного тифу – висока температура.

Читайте також: Переохолодження через тривале перебування у воді: як треба діяти

Як запобігти зараженню гострими кишковими інфекціями

Для цього необхідно дотримуватися наступних правил:

У ЦГЗ підкреслили, що при болях у животі, блювоті, проносі, підвищенні температури тіла та інших патологічних проявах необхідно негайно звертайтеся до лікаря та не займатися самолікуванням.

Раніше у МОЗ закликали людей із регіону підтоплення відмовитися від води із криниць і водогонів, оскільки вона може бути зараженою.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!