До Національного агентства із забезпечення якості освіти 9 липня надійшла касаційна скарга від завідувачки кафедрою філософії КНУКіМ Катерини Кириленко, яка звинуватила НАЗЯВО в тому, що висновок про плагіат у її роботі нібито вплинув на її ділову репутацію та гідність. Про це редакторці відділу освіти та науки Оксані Онищенко розказав керівник секретаріату НАЗЯВО Михайло Винницький.
"Виявляється, рекомендація нашого комітету з етики визнати, що в її роботах теж є академічний плагіат, дуже сильно вплинула, на думку скаржниці, на її ділову репутацію та гідність. Будемо боротися, куди подінешся", - сказав Винницький.
За його словами, факти численних порушень академічної доброчесності у роботах Катерини Кириленко легко встановлюються.
Раніше в в дисертації Кириленко, яку вона захистила у 2015 році, виявили масштабний плагіат: близько третини із 396 сторінок не мали посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими
Академічна недоброчесність, або плагіат, — болюча і дражлива тема для суспільства. Час від часу його стрясають гучні плагіатні скандали, які, втім, не мають наслідків для плагіаторів. Протести громадськості — це добре, а що ж держава? Чи є в нашій країні структури, наділені повноваженнями й інструментами для боротьби з недоброчесністю в науці, чи є управа на плагіаторів? Про це ми розпитували голову секретаріату НАЗЯВО Михайла Винницького. Що він розповів — читайте в інтерв’ю Оксани Онищенко «Виховати доброчесність батогом ще нікому не вдавалося, це треба робити виключно через пряник».