Заяви про надання притулку в Україні подали 370 громадян Афганістану. Такі дані надала Державна міграційна служба у відповідь на запит «Радіо Свобода».
Афганці, які прилетіли в Україну евакуаційними рейсами, просять у влади надати їм статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.
Особам, які звернулися за подібним захистом, гарантовано право проживання у родичів, у готелі, орендованому житлі або ж у пункті тимчасового розміщення біженців.
Україна здійснила шість евакуаційних рейсів з Кабула, українські літаки забрали з Афганістану понад 700 осіб.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.