UA / RU
Підтримати ZN.ua

Главу КСУ Тупицького підозрюють у підкупі свідка і в дачі завідомо неправдивих свідчень – ОГП

Підозру Тупицькому відправили поштою.

Главу Конституційного суду ОлександраТупицкого підозрюють в підкупі свідка, а також в завідомо неправдивих свідченнях свідка. Про це повідомили в Офісі генпрокурора агентству "Інтерфакс-Україна".

"З часу відправлення (повідомлення про підозру) глава КС вважається підозрюваним у підкупі свідка, а також в завідомо неправдивих свідченнях свідка, тобто скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 386 і ч. 2 ст. 384 КК", - розповіли в ОГП.

При цьому Офісі генпрокурора відзначили, що повідомлення про підозру Тупицькому відправили поштою. Адже глава КСУ не з'явився в ОГП для проведення процесуальних дій. Крім того, Офіс генпрокурора, направив клопотання главі держави Володимиру Зеленському про відсторонення Тупицького з посади судді на два місяці.

"Він повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, проте не надав документи про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру вручається в день його складання, а в разі неможливості вручення відправляється поштою в той же самий день. У зв'язку з цим повідомлення про підозру, як таке, що складено Офісом генерального прокурора сьогодні, відправлено поштовим зв'язком на відповідні адреси", - повідомили у пресслужбі ОГП.

За словами представниці пресслужби Офісу генпрокурора Марини Хоменко, "на даний момент у зв'язку з тим, що інкримінується вчинення нетяжких злочинів, запобіжний захід обирати не планується". При цьому вона додала, що ОГП не отримував ніяких клопотань від Тупицького. Хоча раніше в Конституційному суді заявляли, що їх підготовлено кілька.

Так, у пресслужбі пояснили, що глава КСУ підозрюється в тому, що "в корисливих інтересах та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України вплинув на свідка в кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб він відмовився від дачі показань або дав неправдиві свідчення".

Також, за словами Хоменко, Тупицький три рази протягом 2018-2019 років надавав слідчому управлінню спецрозслідування Генпрокуратури неправдиві свідчення в кримінальному провадженні щодо заволодіння активами ВАТ "Зуєвський енергомеханічний завод".

Читайте також: Повістка голові КСУ: Тупицький підготував низку клопотань до Офісу генпрокурора

Раніше повідомлялося, що Тупицький, працюючи суддею в Донецьку, за допомогою впливу і зв'язків в суддівському корпусі брав участь в діях, які призвели до заволодіння майном заводу в Зугресі та, ймовірно, отримав свою частку в цьому підприємстві, оформивши її на довірену особу.

За даними проекту "Схеми - корупція в деталях", вже після призначення в КСУ Тупицький намагався відмовити свідка від дачі показань правоохоронцям і виявляв бажання отримати грошову винагороду за врегулювання давнього корпоративного конфлікту. Журналісти оприлюднили запис розмови Тупицького з бізнесменом Владиславом Дрегером і зіставили її з подіями того часу.

24 грудня Тупицький отримав повістку, згідно з якою мав з'явитися в Офіс генпрокурора 28 січня. Однак, в цей день в ОГП він не з'явився.

При цьому представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив про те, що виклик глави Конституційного суду Олександра Тупицького в Офіс генпрокурора виправданий, а оприлюднені в ЗМІ плівки дають підстави для його відсторонення з посади.

Сам же президент Володимир Зеленський вважає, що Тупицький не може і далі займати свою посаду і повинен піти у відставку. На його думку, перезавантаження всієї КС має початися саме з цього.