UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хабар антикорупціонерам: за топпосадовця компанії Злочевського внесли заставу

Хто саме зібрав за добу понад 40 млн гривень, у суді не кажуть.

Директор з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча, підозрюваний у спробі дати НАБУ і САП шість мільйонів доларів хабара, зможе вийти із СІЗО – за нього внесли понад 40 млн гривень застави.

"Внесли заставу сьогодні, 15 червня", - повідомили "Громадському" у пресслужбі Вищого антикорупційного суду, відмовившись надати інші подробиці щодо того, хто саме вніс таку суму.

Кічу відправили під варту рішенням суду від 14 червня, йому також призначили заставу в розмірі 40 млн 358 тисяч 400 гривень, хоча прокурор наполягав на вдвічі більшій сумі застави.

Після виходу на волю він буде зобов'язаний носити електронний браслет.

Нагадаємо, 12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт давання хабара керівництву НАБУ і голові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницкому в розмірі $ 6 млн.

Читайте також: Боротьба з коронавірусом в Україні не позначиться на хронічних хворих – Мовчан

Гроші підозрюваний передавав за посередництва своєї "правої руки" з управління ДФС в Києві та інших осіб. За словами журналіста Юрія Бутусова, це були заступник начальника Податкової служби Києва Микола Ільяшенко і директор з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча. Після затримання Кічі в компанії повідомили, що він вже давно не працює в ній.

За ці гроші правоохоронці мали закрити справу про пособництво Злочевського у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, який видали "Реал Банку" (належав олігарху Сергію Курченку): за ч. 5 статті 191 та ч. 3 статті 209 (привласнення майна та легалізація (відмивання) доходів) КК України.

Генеральна прокуратура розслідувала кілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був міністр часів Віктора Януковича, у 2015-2016 роках передали одну зі справ у НАБУ.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій щодо президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять в Burisma Group.

У травні 2014 року син на той час віце-президента США Джозефа Байдена Гантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited. Напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma цікавили оточення президента США Дональда Трампа.