UA / RU
Підтримати ZN.ua

Громадські організації оскаржать в Конститутційному суді е-декларування для антикорупціонерів

Е-декларування надає владі можливості для вибіркового переслідування і безпідставного застосування санкцій, переконані громадські активісти.

Громадські організації планують оскаржити в Конституційному суді електронне декларування для громадських активістів, експертів, журналістів-розслідувачів, громадян, які беруть участь у антикорупційних заходах.

Заяву 86 громадських організацій опублікувала коаліція громадських організацій "Реанімаційний пакет реформ".

"У жодній європейській країні не існує обов'язку декларування майна для громадських активістів, експертів чи журналістів-розслідувачів на одному рівні з державними посадовцями, адже це по суті, надає владі інструмент для вибіркового переслідування, створює широке поле для маніпуляцій і безпідставного застосування санкцій. Тому, ці норми і громадськість, і міжнародна спільнота оцінили як недемократичні та дискримінаційні", - йдеться в заяві.

22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відстрочку або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан зробив заяву у зв'язку з провалом скасування е-декларування для антикорупційних активістів. "Українська влада не виконала своїх зобов'язань. Неможливість скасувати цю норму, що поширює на громадських активістів зобов'язання державних службовців, суперечить європейським прагненням України", - йдеться в заяві єврокомісара.

Детальніше про законопроекти президента читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".