UA / RU
Підтримати ZN.ua

Громадські активісти вимагають негайно розглянути та ухвалити законопроект про адвокатуру

Деякі адвокати, які виїхали з Криму через анексію, досі не можуть вести свою адвокатську діяльність.

Українські адвокати, які виїхали на материкову частину України після анексії Кримського півострова та не зареєструвалися в інших регіонах, досі не можуть здійснювати адвокатську діяльність та брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування (ОАС) Криму та міста Севастополя. Про це йдеться в заяві громадської організації "Крим СОС" щодо необхідності невідкладного розгляду та прийняття Верховною Радою законопроекту України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

"За весь період окупації представниками Національної асоціації адвокатів України (НААУ) і, зокрема, Ради адвокатів України (РАУ) не було зроблено жодних заяв про захист професійних прав та гарантій адвокатської діяльності адвокатів АРК та м. Севастополя", - йдеться в заяві.

Зазначено, що до сьогодні органи адвокатського самоврядування Криму та міста Севастополя не відновили свою роботу на материковій частині України.

"У зв'язку з цим кримські адвокати, які прибули на материкову частину України та не зареєстровані в ОАС інших регіонів, позбавлені можливості здійснювати адвокатську діяльність та брати участь у роботі ОАС АРК та м. Севастополя", - додали у "Крим SOS".

krymsos.com

krymsos.com

krymsos.com

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко вніс у парламент проект закону про адвокатуру та адвокатську діяльність у вересні як невідкладний. Однак думки щодо законопроекту розділилися. Так, Олександр Банчук у своїй статті написав про те, що документ потребує коригування. За його словами, зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, передбачені законопроектом, можуть підвищити ризик завдання істотної шкоди суспільним інтересам у кримінальному правосудді.

Також адвокат Андрій Вишневський у своїй статті "Адвокатура: бій за право на правду" пише про те, що проти законопроекту виступило керівництво Національної асоціації адвокатів України. Хоча Експерти Ради Європи підтвердили його відповідність стандартам РЄ.

Підтримала проект закону про адвокатуру та адвокатську діяльність міжнародна антикорупційна організація Transparency International та заявила про те, що документ спрямований на подолання та запобігання корупції в адвокатурі.