UA / RU
Підтримати ZN.ua

Громадська організація: "Обмін "ексберкутівців" - політичне рішення"

За словами активістів, система правосуддя підміняє закон політичним рішенням.

Рішення про обмін "ексберкутівців" було ухвалене українською владою з метою врятувати життя українських полонених, яких утримують на окупованих територіях так званих "ЛДНР", повідомляє громадська організація Transparency International Україна.

"У цій ситуації немає єдиного очевидно правильного людського вибору. Ми розуміємо, що це рішення влади на вимогу Кремля підважує цінності верховенства права, справедливості та гідності та може розділити суспільство, посіявши ненависть між різними групами українців", – зазначено у повідомленні.

За словами активістів, справедливість рішення української влади має захистити незалежний суд та прокуратура.

"На жаль, ані суд, ані прокуратура не змогли виконати свій конституційний обов'язок у справі про розстріли Героїв Небесної сотні", - зазначили у Transparency International.

Зазначається, що система правосуддя підміняє закон політичним рішенням.

"Без вироку у справі тa всупереч законним підставам вчиняються дії, спрямовані на зміну запобіжних заходів обвинуваченим з метою звільнення беркутівців з-під варти", - запевнили в громадській організації.

Нагадаємо, п'ятьох колишніх співробітників "Беркуту", яких звинуватили у вбивстві 48 та пораненні 80 активістів на вулиці Інститутській у Києві в 2014 році, таки привезли на КПВВ "Майорське" для обміну.

28 грудня Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід "беркутівцям" Олегу Янішевському, Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну з утримання під вартою на особисте зобов'язання. Після того, як суд вирішив звільнити з-під варти трьох колишніх "беркутівців" біля Лук'янівського СІЗО зібралися люди, які виступили проти їхнього звільнення.

Читайте також: В "ДНР" заявили про прибуття на територію ОРДО виданих Україною осіб

29 грудня на КРВВ "Майорське" почався обмін утримуваними особами між Україною та ОРДЛО. Онлайн-трансляцію можна подивитися тут.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, в рамках обміну планують звільнення 80 українців. Однак число звільнених може змінитися.

DT.UA опублікував список першої групи звільнених українців. Офіс президента підтвердив інформацію про 25 звільнених. Денисова повідомила, що серед перших українців є четверо військових: Сергій Іванчук, Юрій Явтушка, Іван Дєєв, Роман Фурсов.

23 грудня Тристороння контактна група погодила провести обмін утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо про обмін домовилися лідери України, Німеччини, Франції та Росії під час нормандського саміту 9 грудня.

Узгодити обмін ТКГ повинна була під час засідання 18 грудня. Але тоді домовленості з цього питання досягти не вдалося. За словами представниці української гуманітарної підгрупі Валерії Лутковської, всі домовленості тоді зірвалися через представників незаконного формування "ЛНР".