Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко дав свідчення проти одинадцяти вищих посадових осіб України в кримінальному провадженні щодо злочинної бездіяльності української влади під час окупації територій країни військами РФ в 2014 році. Свідчення колишнього міністра торкнулись як цивільних чиновників, так і представників силових відомств.
"Я дав свої свідчення, які вважаю абсолютно беззаперечними, проти одинадцяти вищих посадових осіб – як у штатському, так і у погонах. Це ті люди, що були і є на Банковій, на Грушевського і т. п. Їх відповідальність по тим статтям, за якими слідує покарання від 12 до 15 років", - заявив він.
Гриценко, при цьому, зазначив, що не сподівається на те, що винуватці порушення територіальної цілісності України будуть притягнуті до відповідальності за чинної влади. Так, тюремного ув'язнення, за його словами, заслуговує діючий секретар РНБО Олександр Турчинов та прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, які допустили анексію Криму. Свої міркування Гриценко висловлював Петру Порошенку ще два роки тому, однак останній, замість того, щоб притягнути винних до відповідальності, почав роздавати їм високі державні пости.
Раніше, Анатолій Гриценко звинуватив президента і головнокомандуючого Петра Порошенка в небажанні вести війну на сході України та лобіюванні своїх комерційних інтересів. Коментуючи заяву спікера Генштабу Владислава Волошина про те, що сили АТО не будуть звільняти захоплене бойовиками Комінтернове силовим способом, Гриценко заявив, що "президент світу" готовий здавати ворогові село за селом" і цю свою "мирну" психологію "Порошенко вже імплантував у голови вищого командування армії".
Нагадаємо, 22 лютого на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони була оприлюднена стенограма засідання РНБО, що відбулося 28 лютого 2014 року в зв'язку з подіями в Криму. Документ проливає світло на обставини і мотиви прийняття політичного рішення про безкровну здачу півострова іноземним військам.
Згодом з'ясувалося, що документ був поданий з купюрами, з нього були вилучені виступу колишніх першого заступника Генпрокурора Миколи Голомші та начальника Генштабу ЗСУ генерала Володимира Замани.