Генеральна прокуратура України не бачить підстав для обрання запобіжного заходу фігурантам журналістського розслідування Лесі Іванової (Bihus.Info) про корупцію в "Укроборонпромі" Андрію Рогозі та Віталію Жукову, повідомляють "Українські новини" із посиланням на відповідь ГПУ.
"Оскільки підозрюваними Р. і Ж. у встановленому законом порядку збитки, завдані державному бюджету, погашені в повному обсязі, до кінця досудового розслідування... запобіжні заходи щодо них не обиралися у зв'язку з відсутністю ризиків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством", - йдеться у відповіді Генпрокуратури на журналістський запит.
Прокурори впевнені в тому, що бізнес-партнери ще одного фігуранта журналістського розслідування - сина екс-першого заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського - не втечуть з країни, не тиснутимуть на свідків і не намагатися знищити докази.
Керівництво ТОВ "Оптімумспецдеталь" підозрюють у скоєнні злочинів за: ч.3 статті 191 (привласнення, розтрата майна групою осіб), ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом, групою осіб), ч.2 статті 205 (фіктивне підприємництво ), ч. 3 статті 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 1 статті 358 (підробка документів) КК України.
Жукову та Рогозі вручено підозру в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах - на суму 26,6 мільйона гривень. Тривають слідчі дії з метою встановлення співучасників злочину.
Розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонпрому" Павло Букін. Голову "Укроборонпрому", а також трьох з п'яти членів наглядової ради держконцерну призначає президент.
У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".