Слідчі прокуратури Донецької області викрили схему постачання товарів з України на тимчасово непідконтрольні території Донбасу, повідомляє прес-секретар Генеральної прокуратури України Лариса Сарган.
Кримінальне провадженні відкрито за ч.2 статті 15 (замах на злочин), ч.5 статті 191 (привласнення, розтрата майна), ч. 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 статті 258-5 (фінансування тероризму) КК України. Семи фігурантам справи оголошено про підозру у фінансуванні тероризму.
"Установлено, що за сприяння митних органів функціонує схема незаконного відшкодування ПДВ та вивезення товарів на тимчасово непідконтрольну Україні територію, а саме у м. Донецьк", - розповіла Лариса Сарган.
Так, підприємства на території України закуповують продовольчі товари (цукор, олію, шампанське та інше). Для надання легального вигляду операціям, ділки через підконтрольні офшорні фірми підписують контракти на реалізацію вказаної продукції до Грузії. Насправді продукція вивозиться в Росію, та через територію РФ переправляється до Донецька, де продається підприємствам, зареєстрованим у терористичній організації "ДНР".
"Оформлення вказаних товарів проводиться в режимі "імпорт" зі сплатою всіх обов'язкових митних платежів до бюджету терористів. В подальшому, через фіктивні зовнішньоекономічні операції, підконтрольні структури фігурантів звертаються до органів ДФС для здійснення відшкодування ПДВ. На теперішній час встановлені факти незаконного відшкодування ПДВ на суму понад 2 млн гривень", - наголошує речниця ГПУ.
У вівторок, 13 червня, співробітники прокуратури спільно з працівниками СБУ провели 33 обшуки на території Донецької, Київської та Харківської областей, де мешкають фігуранти цієї справи, у їх автомобілях, на складах, в офісах та на Донецькій митниці. Вилучені печатки підприємств, бухгалтерію, комп'ютерну техніку, грошові кошти у сумі 53 тисячі доларів США та 250 тисяч гривень. Рахунки підприємств арештовані, чотирьох підозрюваних правоохоронці затримали.
"У середу, 14 червня, оголошено підозри у вчиненні вказаних правопорушень семи учасникам злочинної схеми. Слідство триває", - резюмувала вона.
У середу, 14 квітня, Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило в Міністерство закордонних справ лист з проханням через українські посольства попередити вісім країн про ризик нелегального постачання вугілля з ОРДЛО.
"Незаконно видобуте вугілля зазначених підприємств незаконно вивозиться на територію Росії і надалі відвантажується на територію інших країн", - йдеться у листі.