UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ відмовилася визнавати вбивство Шеремета терактом

У Генеральної прокуратури не встановили ознак терористичного акту у справі вбивства журналіста Павла Шеремета .

У Генеральної прокуратури не встановили ознак терористичного акту у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться у поясненнях, які ГПУ надала у відповідь на заяву редактора видання "Українська правда" Олени Притули, повідомляє видання у четвер, 2 серпня.

У Генпрокуратурі зазначили, що терористичний акт передбачає порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, вплив на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади.

У той же час слідство стверджує, що сьогодні у справі Шеремета не встановлено жодних з перерахованих ознак теракту.

Експертиза встановила потужність вибухівки, яку заклали в машину Шеремета - вона становила від 350 до 700 грамів у тротиловому еквіваленті. Слідство ГПУ заявляє, що це "відносно незначна кількість для ураження багатьох цілей".

"Спосіб кріплення пристрою, спрямованість вибухової хвилі і її вражаючих елементів виключно в салон автомобіля (саме сидіння водія) виключають можливість ураження інших осіб", - пояснили в ГПУ.

Крім того, в прокуратурі послалися на Службу безпеки і заявили, що вона також вивчала цю справу і не знайшла підстав кваліфікувати цю справу як теракт.

Щодо вимоги Олени Притули визнати її потерпілою у справі, ГПУ відповіла, що "права і обов'язки потерпілого виникають з моменту подання ним заяви про вчинення злочину або заяви про залучення в якості потерпілої".

"Така заява від Олени Притули (20.07.2017), а також мами журналіста Шеремет Людмили Станіславівни і дочки Єлизавети (21.07.2017) надійшли до слідчих Нацполіції. Після заяв всім постраждалим була видана пам'ятка про процесуальні права та обов'язки потерпілого, в яких стоять їх підписи", – зазначають у прокуратурі.

Раніше Олена Притула зверталася до суду зі скаргою, в якій вимагала визнати її потерпілою і перекваліфікувати справу на теракт.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про те, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той же час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.