UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ скерувала до суду обвинувачення щодо екс-командира взводу київського "Беркута"

Його підозрюють у перешкоджання проведенню зборів та мітингів під час Революції гідності.

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира взводу київського полку "Беркут", повідомляє прес-служба ГПУ.

Колишнього командира взводу №2 оперативної роти №4 полку міліції особливого призначення "Беркут" підозрюють у перешкоджання проведенню зборів та мітингів під час Революції гідності.

Підозрюваному інкриміновані ч. 1 статті 28, ч. 4 статті 41, ч. 2 статті 365 (у редакції від 07.04.2011), ч. 4 статті 41 та стаття 340 Кримінального кодексу України.

"У ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів для обвинувачення колишнього командира взводу "Беркут", у незаконному, на виконання явно злочинного наказу, вчиненому групою осіб, перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою із застосуванням фізичного насильства, та умисному перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось насильством, застосуванням спеціальних засобів, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілих діями" - наголосили у прокуратурі.

За даними правоохоронців, справу розглядатиме Шевченківський районний суду столиці.

Загалом за епізодом щодо протидії протестним акціям повідомлено про підозру 20 особам. Зокрема, колишнім: президенту, секретарю Ради національної безпеки і оборони( РНБО) та його заступнику, голові Київської міської державної адміністрації (КМДА), начальнику Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, його заступнику та іншим правоохоронцям. Десять підозрюваних оголошені у розшук.

За результатами досудового розслідування у суді з березня 2015 року слухаються справи проти колишніх: голови КМДА, двох заступників командирів полку МОП "Беркут", двох командирів та заступника командира різних рот ПМОП "Беркут". А з грудня 2016 року – проти колишнього начальника управління громадської безпеки київської міліції. У червні 2017 розпочалося слухання справи проти діючого командира взводу полку поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Києві.

Зазначимо, у грудні минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що досудове слідство в кримінальних провадженнях щодо злочинів проти учасників Революції гідності наближається до завершення. "Основні справи Майдану, і виконавців, і організаторів, слідством завершені на 80%", - повідомив він.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив про те, що за результатами розслідування злочинів проти активістів Майдану винесено 49 вироків, однак реальні лише два.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".