UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ оголосила підозри найближчому оточенню Порошенка

Спочатку інформація з'явилася на російськомовному американському сайті Forum Daily, але пізніше в Генпрокуратурі її підтвердили.

Генпрокуратура оголосила підозру найближчому оточенню президента Петра Порошенка, в тому числі екс-главі Адміністрації президента Борису Ложкіну, колишній главі Нацбанку Валерії Гонтаревій, чинному заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову, в махінаціях з Сергієм Курченком на мільярди гривень. Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва в ГПУ, глава відділу процесуального керівництва у кримінальних виробництвам Костянтин Кулик підтвердив "УНІАН" відповідну інформацію, що з'явилася раніше в американських ЗМІ. Зокрема, про це повідомляв Forum Daily, посилаючись на документи, що є в розпорядженні редакції.

"Так, я підтверджую, що такі підозри були оголошені", - повідомив Кулик.

Відповідну інформацію, але без вказівки імен, також опублікував у своєму Facebook генпрокурор Юрій Луценко. Щоправда озвучених раніше імена він не заперечує. В цілому підозри пред'явлені 98 особам, в тому числі, 12 вищим посадовцям центральних органів виконавчої влади, а також Нацбанку і шести керівникам обласних держадміністрацій.

"Серед осіб, яким повідомлено про підозру, щодо 42 осіб кримінальні провадження направлено до суду для розгляду по суті. За результатами судових розглядів зараз прийнято 27 обвинувальні вироки, 4 людини постановами суду звільнені від відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Щодо 15 осіб тривають судові розгляди. Загальна вартість арештованого майна становить понад 5 млрд. грн., загальна сума відшкодованих збитків становить понад 1,5 мрд. дол.", - написав Луценко.

"Судячи з документів, що є у розпорядженні редакції, Генпрокуратура України нарешті завершила розслідування злочинів олігарха Сергія Курченка. Члену "сім'ї Януковича" інкримінують воістину жахливі розкрадання: зокрема, шляхом підробки документів і різних фінансових махінацій у "Нафтогаз України", "Укрнафти" і "Укргазвидобування" він вкрав скрапленого газу та грошей на суму понад 2 мільярди гривень (при курсі близько 8 грн/долар), також у самого "Нафтогазу", за версією слідства, Курченко відібрав 5 мільярдів (!) гривень", - зазначає видання.

"Під каток розслідування фінансових махінацій "сім'ї" Януковича і друзів чинного президента Порошенка потрапив і одіозний екс-міністр екології Микола Злочевський. Прокуратура винесла йому підозру "за фактом сприяння злочинній організації та легалізації (відмиванню) коштів на суму 36 млн. доларів США" при здійсненні операцій купівлі-продажу Херсонської нафтоперевалки, а також під час здійснення фінансових операцій з використанням компаній Burisma Holdings Limited (членами ради директорів якої є син екс-віце президента США Джо Байдена Хантера Байдена, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, пасинок екс-держсекретаря Джона Керрі Девон Арчер і ін.), Wirelogic Technology AS, Digitex Organisation LLP, а також Rosemont Seneca Bohai LLC в якій Хантер Байден є бенефіціаром", - повідомляють журналісти американського видання.

Ще більше журналістів видання шокували "фінансові зловживання, в яких слідчі ГПУ підозрюють людей з найближчого оточення чинного президента Порошенка".

"У рамках розслідування злочинів "сім'ї", ГПУ сьогодні оголосила підозри в сприянні в незаконному відмиванні і легалізації (як до, так і після Революції Гідності) активів і коштів Курченка на мільярди гривень екс-главі АП Борису Ложкіну і колишній главі Національного банку України Валерії Гонтаревої, заступнику голови Адміністрації президента України Олексію Філатову (він вважається негласним куратором судової вертикалі в країні). Фігурантами справи так є співвласники інвесткомпанії ICU Костянтин Стеценко і Макар Пасенюк (ICU - інвестиційна компанія, що управляє активами Порошенко)", - пише Forum Daily.

"Так, Гонтаревій, разом із одним з керівників інвесткомпанії ICU Костянтином Стеценком, ставиться "сприяння злочинної організації і сприяння в незаконному заволодінні чужим майном" - грошовими коштами ПАТ "Аграрний фонд" на загальну суму 2,069 млрд. гривень шляхом укладення АТ "Брокбізнесбанк" липових договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з "Аграрним фондом" за договорами прямого РЕПО з Національним банком", - запевняє видання.

Журналісти також додали, що "екс-главі адміністрації президента Борису Ложкіну і заступнику глави адміністрації президента Олексію Філатову оголошено підозру за фактом сприяння злочинної організації та легалізації (відмивання) грошових коштів в розмірі понад 440 мільйонів доларів США, отриманих шляхом операцій купівлі-продажу майнових і корпоративних прав групи компаній "Український Медіа Холдинг", співвласником якої в момент проведення цих операцій був нинішній президент України Петро Порошенко".

"Всього на сьогоднішній день в рамках розслідувань злочинів оточення колишнього президента Віктора Януковича оголошено підозру 98 особам, в тому числі, 12 вищих посадових осіб центральних органів виконавчої влади, а також Нацбанку і шести керівникам обласних держадміністрацій", - відзначає Forum Daily.

На даний момент справа Сергія Курченка налічує 3000 томів і велося з 2014 року.

Ще в 2013 році серія розслідувань, проведених тижневиком "Дзеркало тижня. Україна", показала, що основною причиною недоїмки паливних акцизів в Україні були поставки імпортних нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів компаній "Зовнітрансгаз", ПП "Фірма " Армада-Плюс" та ДП "Петрол-Форвардінг", розташованих у Кіровоградській, Одеській та ряді інших областей України.

Ці нафтопродукти оформлялися як транзитні або реекспортні (тобто без сплати акцизу і ПДВ), хоча потім реалізуються на внутрішньому ринку через компанію "Газ Україна-2020", що входить до неформальної групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченко. "Газ Україна-2020" набувала нафтопродукти через систему підприємств, що володіють ознаками фіктивності, і формально не була імпортером даних нафтопродуктів.