Голова Російської православної церкви патріарх Кирило (Гунядєв) заявив про неприпустимість створення автокефальної церкви в Україні, попри відповідне рішення Синоду Вселенського патріархату, повідомляє "Інтерфакс".
"Можливо, ці люди (прихильники автокефалії– ред.) і праві, і в незалежній державі повинна бути як би й незалежна церква?.. Чому б не допустити таке щодо України?.. Не можна допустити", - заявив Кирило.
В якості аргументів голова РПЦ навів лише оціночні судження, засновані на російській пропаганді. Так, за його словами, автокефалія неможлива, оскільки її прихильники нібито "сповнені злоби, готові насильно добиватися своєї мети та занапаститит життя інших людей".
Зазначимо, тема "православних воєн" і "кровопролиття" неодноразово підіймалася прихильниками "руського миру", проросійськими політиками та священиками УПЦ Московського патріархату протягом усього процесу створення помісної церкви в Україні.
"Послухайте тих, хто бореться за так звану незалежну церкву, прислухайтеся до інтонацій і слів, яка ж там злоба і ненависть. Тому всі ті, хто сьогодні прагнуть утвердити так звану незалежну церкву та заради цього готові занапастити життя інших людей, зламати церковне життя, увірватися і захопити храми і монастирі, хіба ця мова сили є мовою Божою?" - цитує заяву Кирила ТАСС.
За словами голови РПЦ, "розкольники" нібито "намагаються представити ідеї темряви в якості світлих і позитивних". Але, стверджує Кирило, "жодні розкольницькі об'єднання, жодна участь світської влади, жодна злісна й войовнича риторика не здатні відірвати вірян від життя у світі Божому".
Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України.
Об'єднавчий Собор, в якому візьмуть участь представники УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та, можливо, частина єпископів УПЦ Московського патріархату, призначено на 15 грудня. Предстоятелю об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. Московський патріархат також відмовився від участі в об'єднавчому Соборі.
Докладніше про те, чому Томос – справжній, і навіщо він Україні, читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".