Народні депутати готують зміни до законодавства, що дозволять певним категоріям випускників не проходити цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання, розповів голова парламентського комітету з питань освіти та науки, депутат Сергій Бабак ("Слуга народу").
З такою пропозицією раніше виступали громадськість і експертне середовище, це дозволить розвантажити пункти тестування під час епідемії коронавірусної інфекції.
"Зараз готуються зміни до ковідівського закону, які дозволять звільнити учнів 11 класу від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Вони отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня. Це стосується лише тих дітей, які не планують вступати цього року до закладів вищої освіти, і цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%", - цитує депутата Depo.ua.
Ті випускники, які планують стати студентами, мусять пройти ЗНО, наголосив Бабак. А саме тестування має відбутись за будь-яких умов.
"Щодо ЗНО. Ті діти, які планують цього року вступати до закладів вищої освіти, обов'язково повинні проходити ЗНО. І ЗНО має відбутися за будь яких умов", - наголосив депутат.
Голова профільного комітету ВР також пообіцяв, що гроші за проведення пробного тестування, яке вирішили скасувати, компенсують: "Щодо повернення коштів за пробне ЗНО. Уряд уже опрацьовує питання механізму повернення цих коштів".
Не виключено, що цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання скасують взагалі – такий варіант розглядають у МОЗ. Ініціатором і драйвером такого рішення, за даними депутатів та експосадовців від освіти, є Офіс президента.
13 червня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що міністерство ухвалило рішення скасувати проведення пробного ЗНО "оскільки кількість нових інфікованих в Україні зростає".
Для Українського центру оцінювання якості освіти рішення міністерства стало несподіванкою: до цього в центрі три тижні готувалися до проведення тестування з дотриманням протиепідемічних вимог. Жодних офіційних наказів, розпоряджень або інструкції від Міносвіти в УЦОЯО також не отримували.
В.о. міністра освіти Любомира Мандзій майже весь день не коментувала ситуацію зі скасуванням тестування, але ближче до вечора все ж зауважила: "ЗНО повинно відбутися, тому що це запорука справедливого та об'єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу".
Згодом центр оприлюднив на своїй сторінці графік і правила проведення пробного ЗНО в домашніх умовах. МОН та Мінфін розробляють правила повернення грошей учасникам пробного тестування.
Яким буде ЗНО в коронавірусний рік? Як воно буде організовано і наскільки безпечним буде для учасників? І чому не можна скасовувати тестування бодай один раз? Читайте в матеріалах Оксани Онищенко "Опорна стіна" і "Чим можу..." для ZN.UA.