UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава УПЦ МП Онуфрій потрапив у базу "Миротворця"

Митрополит охарактеризований як агент впливу Російської православної церкви в Україні.

Предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Онуфрія (світське ім'я Орест Березовський) внесли в базу сайту "Миротворець" в розділ "Чистилище". Запис внесено 25 вересня о 19:53, після того, як УПЦ МП виступило із вимогою, щоб экзархи, надіслані Константинополем у рамках початку процедури надання УПЦ КП автокефалії, покинули Україну.

У "картці" митрополита Онуфрія написано, що він "агент впливу Російської православної церкви в Україні" і "противник створення незалежної помісної церкви в Україні".

На сайті нагадали, що глава УПЦ МП назвав "грубим втручанням" у внутрішні справи Української Православної Церкви призначення Константинопольським Патріархатом екзархів в Київ. А пізніше він не став проводити зустріч з прибулими в країну в рамках початку процедури надання автокефалії УПЦ єпископами Вселенського патріарха Варфоломія.

Також митрополиту пригадали, що 8 травня 2015 він відмовився встати на ноги у Верховній Раді під час виголошення президентом України імен героїв, які відзначилися в зоні АТО.

Нагадаємо, Синод Української православної церкви Московського Патріархату на засіданні у вівторок, 25 вересня, зажадав від екзархів Константинопольського Патріархату архієпископа Данила та єпископа Іларіона, щоб вони покинули "канонічну територію УПЦ".

У відповідь ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельмисский Іов (Геча) відповів, що в УПЦ МП немає ніяких прав для того, щоб висувати призначеним вищим Константинопольським патріархатом экзархам якісь вимоги, оскільки вона не є самостійною одиницею у веденні діалогу, а від її імені висловлюється РПЦ.

31 серпня патріарх Константинопольський Варфоломій поставив до відома голови Російської православної церкви Кирила, що Константинополь має намір надати автокефалію українській помісній церкві. Архієрейський Собор Константинопольської церкви підтвердив її право надавати автокефалію помісним церквам без узгодження з іншими церквами.

Очікується, що засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому можуть видати Томос про надання українській православній церкві автокефалії, відбудеться 9-11 жовтня. Детальніше про перспективи надання автокефалії українській помісній церкві читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" і "Не Собором, то Томосом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".