UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Меджлісу побоюється наростання міжетнічного розколу в Криму

"Вже сьогодні ми спостерігаємо побутової шовінізм, коли люди, відчуваючи себе переможцями, висловлюють невдоволення іншими і, проходячи повз кримського татарина, вже кидають образливі або образливі репліки, або навіть загрози", констатує Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що "референдум" розколов кримське суспільство, і надалі протистояння буде наростати. Про це він заявив в інтерв'ю ZN.UA.

"В результаті різних маніпуляцій, включаючи і так званий "референдум", кримське суспільство сьогодні вкрай розколоте. По лінії референдуму - "за" або "проти", по лінії питання - з Росією чи Україною. І далі ми будемо спостерігати розкол по лінії, яка визначиться в залежності від того, що отримають люди, які голосували за поліпшення свого становища у складі Росії. Якщо змін в кращу сторону не буде - вони будуть зривати свою злість на тих, хто їх обдурив, а на тих, хто займають іншу позицію. Це один момент, який може викликати конфронтацію", - зазначив глава Меджлісу.

Другий момент, на думку Чубарова, пов'язаний з тим, що розкол з питання референдуму проходив і по етнічній лінії - кримські татари та українці багато його бойкотували. "Цей же елемент протистояння може бути створений штучно: якщо у влади з'явиться необхідність у цій маніпуляції, ці настрої будуть підгодовуватися", - заявив він.

"Вже сьогодні ми спостерігаємо побутової шовінізм, коли люди, відчуваючи себе переможцями, висловлюють невдоволення іншими і, проходячи повз кримського татарина, вже кидають образливі або образливі репліки, або навіть погрози. Завтра ці ж люди вже можуть зробити якісь протиправні дії", - сказав Чубаров.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Валентини Самар з Рефатом Чубаровим. !zn

Читайте також:

Лутковської дуже складно захищати права українців у Криму

Меджліс відмовився визнавати входження Криму до складу Росії

Путін: У Криму буде три рівноправні державні мови - російську, українську і кримськотатарську