UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Держінформнауки назвав п'ять умов "інноваційного стрибка" України

Володимир Семиноженко закликає розширити систему наукових грантів, відновити роботу технопарків і створити Державний фонд розвитку технологій.

Здійснюючи перші кроки в реформуванні інноваційного сегменту вітчизняної економіки, Україні вкрай важливо дотриматися низки умов для забезпечення правонаступництва і безперервності державної політики в науково-технічній сфері.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише глава Держінформнауки Володимир Семиноженко.

На думку експерта, сьогодні необхідно реалізувати п'ять першочергових заходів з інноваційної політики.

По-перше, це прийняття нової редакції закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" та оновлення механізму формування пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, відновлення системи форсайтних досліджень науково-технічного розвитку.

По-друге - розширення системи грантової і збільшення обсягів програмно-цільового фінансування науки при одночасному поступовому збільшенні базового фінансування державних наукових установ.

По-третє - перехід від однорічного до дворічного формування державного замовлення на створення новітніх технологій.

По-четверте - створення Державного фонду розвитку технологій і зміцнення Державного фонду фундаментальних досліджень.

Нарешті, на думку Семиноженка, необхідне відновлення повноцінної роботи технопарків.

Глава Держінформнауки зазначає, що деякі необхідні кроки вже зроблено. Зокрема, за його даними, вперше за багато років в Україні вдалося зупинити негативний тренд зниження наукоємності ВВП.

"У минулому році, завдяки збільшенню бюджетних витрат на науку на 22% (4,7 млрд грн - 2012 р., 3,9 млрд грн. - 2011 р.) наш показник наукоємності ВВП виріс до 0,75%. Тепер на порядку денному найближчих років - підвищення рівня наукоємності ВВП за рахунок усіх джерел фінансування до 1,5%", - заявив він.

Докладніше читайте в статті Володимира Семиноженка "Чи можливий в Україні інноваційний стрибок?" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Азаров обіцяє "нову інвестиційну політику" в Україні

Ні один з 14 дослідницьких університетів в Україні не отримує адекватного фінансування

Україна остаточно втратить статус наукового держави через 5-10 років