Екс-"міністр оборони ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) оцінив шанси терористичних угруповань Донбасу на самостійне існування.
За його словами, у разі закриття РФ непідконтрольної Україні ділянки спільного кордону, "Л-ДНР" існуватимуть кілька діб. Саме через неї країна-агресор постачає бойовикам в Донбасі зброю, боєприпаси і пальне.
""Республіки" не можуть бути самі по собі скільки-небудь тривалий час. Є три варіанти. Або їх доведеться приєднувати до Росії, тобто, офіційно брати під захист. Або буде реалізований проект "Новоросія", коли виникне абсолютно нова дружня, але незалежна держава. Є й третій варіант – переможе Україна за підтримки США... Якщо РФ, не дай боже, закриє кордон, то "ДНР" і "ЛНР" припинять своє існування протягом кількох діб", - цитує колишнього бойовика "ДонПресс".
Гіркін також закликав до ескалації бойових дій на сході України.
""Новоросії" (російського проекту окупації території України – ред.) зараз, по суті, немає, тому що у 2014 році під тиском Заходу було прийнято рішення про припинення наступу на українському напрямку. Це було хибною дією. Вона не принесла нічого, крім зовнішньополітичної поразки. Вона жодним чином не позбавила нас санкцій... Потрібно йти мінімум до Дніпропетровська. Брати під свій контроль всю територію, де живе переважно російське населення", - заявив він.
Зазначимо, термін "Новоросія" вперше з'явився у промові російського президента Володимира Путіна 17 квітня 2014 року. "Це Новоросія, і цей Харків, Луганськ, Донецьк, Херсон, Миколаїв, Одеса не входили до складу України у царські часи. Це все території, які були передані в Україну в 20-ті роки радянським урядом", - сказав тоді Путін.
За даними Google, "Новоросії" не існувало в активній російській мові до 2014 року. Про "Новоросію" почали говорити лише з лютого 2014 року, а пік припав на серпень 2014 року та лютий 2015 року.
Влітку минулого року ватажок терористичного угруповання "ДНР" Олександр Захарченко заявив про створення нового проекту під назвою "Малоросія". За словами терориста, він повинен був замінити проект "Новоросія".
Від пропозиції Захарченка відхрестилися його кремлівські куратори, а світове співтовариство висловило занепокоєння з приводу провокаційної риторики терористів і закликало не ставити під загрозу виконання Мінських угод.