UA / RU
Підтримати ZN.ua

Геращенко відреагувала на заяву Хуга з приводу відсутності російських військ в ОРДЛО

Перший віце-спікер висловила надію, що заступник голови СММ ОБСЄ просто підібрав невдале формулювання, а не всерйоз вважає так, як він заявив.

Перший віце-спікер Верховної Ради, уповноважена президента з питань мирного врегулювання в Донбасі Ірина Геращенко прокоментувала заяву першого заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга, який стверджує, що СММ ОБСЄ не побачила російських військ на території Донбасу; у четвер, 25 жовтня, віце-спікер висловила свою точку зору на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Варто нагадати містеру Хугу, що місія СММ щотижня фіксує на Донбасі та відображає у своїх офіційних звітах новітню російську станцію та іншу техніку, танки та іншу зброю. Російське. Нове. Не радянське. Таке не купиш на базарі і не перерисуешь замість зірочки російський прапор", - написала Геращенко, висловив також надію, що заява Хуга є наслідком невдалого формулювання, а не вираженням офіційної позиції СММ ОБСЄ

Крім цього, Геращенко подякувала "чесних співробітників місії", які робили свою роботу, та окреслила низку тем, які не були порушені в заяві Хуга - наприклад, недопуск СММ ОБСЄ до місця падіння МН17, до місць кримінальних розборок та вбивства Захарченка, російські міни на лінії розмежування та інше.

"Запитань чимало. Ми їх ставимо регулярно у Мінську. Будемо робити це і далі, очікувати та вимагати від ОБСЄ детального, неупередженого і чесного виконання місії спостереження, без загравань з РФ", - резюмувала віце-спікер.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не зафіксувала прямих доказів участі Росії у бойових діях в Донецькій та Луганській областях, стверджує заступник голови СММ Олександр Хуг. При цьому спостерігачі неодноразово документували переміщення в ОРДЛО російської військової техніки, бачили озброєних людей в російській військовій формі і зі знаками розрізнення Збройних сил РФ. Але це, за словами Хуга, не є прямим доказом.

Як повідомлялося, Александр Хуг 31 жовтня залишає посаду заступника голови СММ ОБСЄ у зв'язку із завершенням допустимого терміну роботи в структурах організації. У Спеціальній моніторинговій місії його замінить Марк Етерінгтон.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України в ОБСЄ та консенсусного вирішення всіх 57 країн-учасниць організації. СММ - це неозброєна цивільна місія, яка працює у всіх регіонах України. До її основних завдань входить спостереження та звіт про ситуацію в Україні, а також сприяння діалогу між усіма сторонами конфлікту.