UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гаазький суд визнав достатніми докази військових злочинів РФ в Україні – Луценко

До розв'язування війни на території України, за даними українського слідства, причетні міністр оборони РФ, 18 генералів, два адмірала і ще ряд чиновників ЗС РФ.

Міжнародний кримінальний суд визнав достатніми докази військових злочинів Росії проти України, заявляє генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Вчора в офісі прокурора МКС ми розглядали докази того, що під час подій під Іловайськом Російська Федерація ввела регулярні сили Збройних сил РФ в тил наших військ, порушила домовленість про "зелений коридор" для відступу наших військових, які перебували в меншості у 18 разів, а також маскувала свою техніку під українську", - сказав він журналістам у вівторок в Гаазі.

У списку злочинів Росії проти України були надані дані про позасудові страти, тортури, викрадення людей, розстріли на місці.

"Все це підпадає під визначення військового злочину та злочини проти людяності. Наші докази визнані дуже серйозними. Далі будуть офіційні процедури МКС та Офісу прокурора. Вони можуть продовжуватися тривалий час", - зазначив Луценко.

Він також уточнив, що необхідно розглянути ролі міністра оборони РФ, 18 генералів, 2 адміралів і ще ряду чиновників ЗС РФ: "які, за даними нашого слідства, причетні до розв'язування війни на території України, порушення Женевських угод, що призвело до воєнних злочинів і злочинів проти людяності".

Нагадаємо, 21 листопада делегація відвідала ГПУ Гаагу, де провела зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду Фату Бенсудою. Генпрокурор передав у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі матеріали щодо злочинів на Євромайдані й окупованих територіях.

Читайте також: Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту

Як пишуть Андреас Умланд і Валентина Полуніна у своєму матеріалі для DT.UA незважаючи на те, ратифікація Римського статуту є однією з умов Угоди про асоції Україна-ЄС, Верховна Рада відклала ратифікацію статуту на три роки, проголосувавши за пакет змін до Конституції в частині правосуддя.

"У результаті прийняття Україною двох згаданих декларацій МКС насправді вже володіє повною юрисдикцією стосовно будь-яких міжнародних злочинів, скоєних в Україні після 21 листопада 2013 р. Проте без ратифікації Римського статуту Україна не має права користуватися всіма привілеями, які дає членство в МКС, як, наприклад, голосувати на Асамблеї держав-учасників за переслідування актів агресії", – зазначають автори.

Детальніше про Римський статут та співробітництво України з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі читайте у статті Андреаса Умланда і Валентини Полуніної "Чому Україна повинна, нарешті, стати членом Міжнародного кримінального суду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".