UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФСБ заявила про нібито спробу СБУ викрасти в Росії лідера бойовиків Донбасу

Викрадачі діяли нібито під керівництвом глави департаменту контррозвідки СБУ.

Сьогодні, 20 серпня, Федеральна служба безпеки РФ заявила, що зірвала спробу викрадення лідера сепаратистів Донбасу.

За словами представника спецслужби, організатори викрадення діяли нібито під керівництвом глави департаменту контррозвідки СБУ, пише "РБК Україна" з посиланням на російське агентство ТАСС.

За даними ФСБ, викрасти повинні були особу, яка брала активну участь у бойових діях проти ВСУ.

"Безпосередньо під час спроби викрадення затримано громадян Росії - Макаров Т. Б., Міщенко М. С., Капкаєва О. Д., Кормич А. М., Пизін М. Ю., Мороз Е. А і Долгов В. В. організатором і координатором проведення акції виступили громадяни України Андрій Байдала і Ігор Міщенко ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: СБУ затримала терориста ІДІЛ в Житомирі

Байдала і Міщенко нібито діяли за завданням і під загальним керівництвом глави департаменту контррозвідки СБУ Руснака і керівника 5-го управління ДКР СБУ Поклада.

"У складі зазначеного управління функціонує 4-й відділ, який безпосередньо веде роботу з ОЗУ на території Росії. За вказівкою української спецслужби члени ОЗГ вели спостереження за конкретними адресами в регіонах Росії, а для виконання ряду завдань виїжджали на територію "ДНР", - відзначили в ФСБ.

Нагадаємо, снайпер терористичного угрупування "ЛНР", який минулої неділі здався українським військовим, розповів, що окупанти сформували загороджувальні загони для боротьби з дезертирством.

Президент України Володимир Зеленський змінив главу Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. Замість Василя Бурби керувати службою буде Кирило Буданов.

Товариші по службі Буданова характеризують його як професійного військового, вірного та відданого Україні людини, яка не цікавиться комерцією. Але їх бентежить відсутність у Буданова стратегічного управлінського досвіду для керівництва такою складною структурою.

Раніше ZN.UA писало, що з моменту підписання мінських домовленостей Російська Федерація категорично наполягає на тому, що одним з обов'язкових умов політичного врегулювання в Донбасі є (поряд з особливим статусом територій і проведенням виборів) амністія бойовиків-терористів. Детальніше в матеріалі "Щодо питання амністії у стратегії реінтеграції Донбасу".