UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФСБ Росії "перепред'явить" обвинувачення Умерову

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу викликали на допит, під час якого йому буде пред'явлено обвинувачення в новій редакції.

Федеральна Служба Безпеки Російської Федерації викликала на допит заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

"Вчора зателефонував слідчий ФСБ. Домовилися зустрітися в п'ятницю, 27 січня, о 14:30", - написав Він на своїй сторінці в Facebook.

За словами заступника голови Меджлісу, під час "зустрічі" йому повинні пред'явити обвинувачення в новій редакції – так зване перепред'явлене.

"Мені буде пред'явлено обвинувачення в новій редакції (перепред'явлене обвинувачення). Що це означає, я не дуже розумію. Після "зустрічі" розповім в межах дозволеного", - додав він.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувала роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до міжнародних організацій із закликом до посилення санкції проти Російської Федерації до повної деокупації анексованого Криму.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії в травні 2016 року порушили проти Умерова кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ. За версією правоохоронних органів, у березні заступник голови Меджлісу, перебуваючи в Україні, в ефірі телеканалу АТR публічно закликав до порушення територіальної цілісності РФ.

У грудні 2016 року Умерова включили до списку діючих терористів і екстремістів РФ під номером 5826.

Як пише у своїй статті на сторінках "Дзеркала тижня. Україна" Валентина Самар, Меджліс, незважаючи на репресії і погрози заборонити діяльність, отримавши клеймо екстремістської, а то й терористичної організації, закликав до бойкоту, і заклик підтримали не тільки кримські татари. У відповідь - новий виток репресій. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що репресії у Криму слід розглядати як репресії і за релігійною ознакою, і відносно кримськотатарського народу в цілому.

Про репресії уКриму і про те, чому РФ зараз веде боротьбу проти Хізб ут-Тахрір докладніше читайте в статті Валентини Самар "Сила дулі в кишені" у тижневику "Дзеркало тижня Україна".