Глава Міністерства науки і освіти України Лілія Гриневич у розмові з DT.UA висловила невдоволення рівнем фінансування освіти і науки в Україні.
"Якщо говорити про фінансування, то у нас сьогодні цей показник становить 5,2% ВВП. Це дуже низький для нашої країни показник... Нам треба переглядати політику фінансування освіти і науки", - заявила вона.
Зокрема, міністр пообіцяла, що поставить перед урядом питання, щоб частина коштів, отриманих від перевиконання державного бюджету в дохідній частині, спрямовувалася на актуальні потреби в системі освіти.
Гриневич зазначила необхідність виведення української науки "зі сфери маргіналізації", для чого потрібно побудувати нову систему фінансування, яка зможе запобігти відтоку найкращих вчених за кордон.
Разом з тим, на думку міністра, вітчизняну науку необхідно "перевести в залежність від якісних показників".
За даними Державної служби статистики, номінальний ВВП України в 2015 році склав 1 979,5 млрд грн.
Згідно з даними на кінець 2015 року, в Національній академії наук України працювало лише п'ять докторів наук віком до 35 років. Загальна кількість співробітників Академії за минулий рік скоротилася на 2 830 осіб, або на 7,6%. Це перевищує втрати 2014 року.
Повний текст інтерв'ю Оксани Онищенко з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич "Я вирішила, що цей виклик треба приймати" читайте у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".