Фігурант другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервер Мустафаєв заявив про те, що під час обшуку в будинку силовики побили його батька, передає "Кримська правозахисна група". Мустафаєв зробив заяву, коли Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону розглядав справу по суті.
"Обшук почався о 6 ранку. У дворі і в передпокої будинку знаходилися люди в масках. Їх було близько 20 осіб. Лише одна була в цивільній формі, вона представилася слідчим. Була доросла жінка, яка все знімала на камеру, були люди з ломами, монтировками і кувалдою ... Звичайно, я знав, що у мене є право на захист, право на дзвінок. У всьому цьому мені було відмовлено", - зазначив Мустафаєв.
Кримчанин розповів, що люди у формі та масках застосували силу не лише проти нього, а й проти членів його родини.
"Я побачив на обличчі свого батька синець і на питання звідки у нього кров на обличчі, він відповів: "Зустрічав гостей", - розповів Мустафаєв та відзначив, що "діти бачили, як я лежав з наручниками за спиною".
Політв'язень заявив, що у відповіді на скаргу, яку він подавав через обшук, силовики повідомили, що перед обшуком начебто зателефонували в неіснуючий дзвінок на дверях його будинку.
"Скарги були розглянуті військовою прокуратурою. Парадоксально те, що з боку слідства було заявлено, що ... в мій будинок прийшли люди, подзвонили у дзвінок, їм відкрили і вони увійшли ... Подзвонити в дзвінок, якого немає, це може тільки ФСБ Російської Федерації", - зазначив активіст.
Крім того, він повідомив, що машина, на якій його вивозили силовики після обшуку, була без номерів.
"Коли ми підходили до машини, я до силовиків звернувся з питанням: "Чому ви проводите цей захід на автомобілях без номерів, ви не представляєтеся, ваші обличчя закриті, ви озброєні. Звичайно ж люди збираються, вони переживають, адже це схоже на терор, депортацію". І на це люди в масках мені сказали кричущу фразу "З приводу депортації, радійте, що ваш народ свого часу депортували. А інакше вас всіх тут у Криму вбили б росіяни", - розповів Мустафаєв.
Вісьмох фігурантів другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір", серед яких і Серевер Мустафаєв, незаконно вивезли з анексованого Криму у вересні.
Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.
21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаілова і Сервера Мустафаєва.
Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.