UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фігурант справи MH17 Володимир Цемах повернеться на непідконтрольну Україні територію — прокурор

За словами Олега пересада, прокуратура була проти звільнення Цемаха з-під варти.

Фігурант у справі збитого MH17 Володимир Цемах повернеться на непідконтрольну українській владі територію за місцем реєстрації, повідомив прокурор Олег Пересада "Громадському". Прокурор не виключає, що підозрюваний у причетності до збиття боїнгу може втекти.

"Цемах повертається на непідконтрольну Україні територію за місцем реєстрації. Не виключено, що він втече, буде переховуватись від слідства. Прокуратура заперечувала проти задоволення клопотання адвоката Цемаха, адже встановлені не всі співучасники" - зазначив Пресада.

На питання щодо можливості передачі Цемаха Росії в рамках обміну утримуваними особами прокурор зазначив, що "питання обміну політичне, не в моїй компетенції".

Читайте також: Нідерландські слідчі хочуть допитати ексбойовика Цемаха у справі MH17

5 вересня Київський апеляційний суд ухвалив рішення про звільнення з-під варти під особисте зобов'язання Володимира Цемаха.

Зазначимо, що напередодні Нідерланди, які очолюють слідчу групу у справі MH17, просили не віддавати Цемаха Росії, яку міжнародна спільнота закликає визнати відповідальність за збиття літака й загибель 280 людей.

Ексначальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР" Володимира Цемаха 29 червня взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. Бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації).

За словами прокурора Олега Пересади, Цемах і ексначальник штабу так званого "Міністерства оборони "ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") можуть дати свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17. Їх допитають по відеозв'язку в якості свідків.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.