UA / RU
Підтримати ZN.ua

ENEMO: Зафіксовані на місцевих виборах порушення в цілому не вплинули на процес голосування

Через коронавірус кандидати і партії проводили агітацію переважно за допомогою Інтернету.

Порушення, зафіксовані 25 жовтня під час місцевих виборів в Україні, не вплинули на їх організацію та проведення.

Про це заявив заступник голови Міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO П'єр Пейтьє під час оnline пресконференції, пише Укрінформ.

На думку спостерігачів, вибори в Україні відбулися і вони пройшли в спокійній атмосфері, а виборчі адміністрації зробили все від них необхідне.

"Основний висновок полягає в тому, що в цілому вибори пройшли в спокійній атмосфері, і виборча адміністрація робила все для забезпечення цього процесу. Були певні випадки правопорушень, про які вже повідомлено в поліцію, а також - деякі випадки, які ще чекають розслідування. Загалом, ці порушення не вплинули на виборчий процес в цілому, але на певних територіях процес подачі скарг буде ще тривати і ENEMO буде спостерігати за розвитком подій, як на ці скарги будуть реагувати", - сказав Пейтьє.

Він додав, що, незважаючи введений в країні карантин, заявлені кандидати і партії вільно змогли провести всі необхідні агітаційні кампанії.

Читайте також: Зеленський та Слуга народу не пройшли тест місцевими виборами – Associated Press

Заступник керівника місії ENEMO зазначив, що багато суб'єктів виборчого процесу проводили агітацію за допомогою цифрових засобів масової інформації, соціальних мереж, комунікаторів і онлайн-платформ.

В Україні 25 жовтня поточного року відбулися місцеві вибори. Центральна виборча комісія акредитувала 271 офіційного спостерігача від міжнародних організацій на цих виборах, в тому числі 62 - від Європейської мережі організацій з моніторингу виборів (ENEMO), і 41 спостерігача від шести країн.

Середня явка виборців на виборах склала 36,88%.

Нагадаємо, 25 жовтня в Національній поліції України відкрили 159 кримінальних провадженя за фактами порушень під час місцевих виборів. У Київській області зафіксовано 603 повідомлення про порушення, в Києві - 587, у Дніпропетровській області - 448, а в Одеській - 331.

Також, представники ОПОРИ зафіксували порушення процедури підрахунку голосів членами ДВК на 10,23% дільницях.

На 89,77% дільницях порушень не зафіксовано. При цьому на місцевих виборах у 2015 році було всього 2,2% порушень на виборчих дільницях. А в 2019 році, на позачергових парламентських виборах, порушень було 3%. В "Опорі" зростання кількості порушень пов'язують із застосуванням нової виборчої системи.

Раніше ZN.UA писало, що фокус уваги суспільства під час місцевих виборів зрежисовано змістився на президентське опитування. Хто його проводить? Про що будуть питати? Які це матиме наслідки? Взагалі, це законно/конституційно? Детальніше в матеріалі "Vox populi non penis canina est".