UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ексрегіонал і друг Коломойського: Національний інститут раку отримав нового очільника

Андрій Шипко голосував за «диктаторські закони» 16 січня і співпрацював із Вілкулом-старшим. А після Революції Гідності на деякий час «перевзувся».

Тимчасовим очільником Національного інституту раку призначено колишнього депутата від «Партії регіонів» Андрія Шипку, повідомляє «Громадське» із посиланням на джерела в інституті.

Влітку 2020 року виконувач обов'язків директора НІР Олександр Яцина представив Шипка своїм заступником. Станом на березень 2021 року на сайті інституту він вже вказаний в.о. директора, а не першим заступником.

Своєю чергою Олександр Яцина отримав посаду після  того, як попередню директорку Олену Колесник відсторонили від роботи у 2019 році. Під час перевірки інститут було виявлено низку порушень, а двох лікарів звинуватили у вимаганні грошей в пацієнтів за ліки, які надаються державою безкоштовно.

Хто такий Андрій Шипко

Український медичний журнал

Член «Партії регіонів» з 2006 року, у 2012 пройшов до Верховної Ради за списками партії. У січні 2014 року був одним з депутатів, які голосували за «диктаторські закони», прийняті з численними порушеннями процедури.

До цього працював із Юрієм Вілкулом у Дніпропетровській обласній раді. У 2013 році потрапив на камери журналістів під час вирішення питання надання ліцензії на медичну практику.

Після подій Революції Гідності Шипко вийшов із партії, але повернувся до парламенту як член «Відродження», до складу якої увійшли переважно колишні «регіонали»  (2015-2019 рік).

Згодом взяв участь у конкурсі на голову Національної служби здоров'я України, однак вибув на одному з етапів конкурсу. Олігарх Ігор Коломойський пророкував йому посаду міністра охорони здоров’я у 2019 році.

За даним Руху «Чесно», Андрій Шипко є фігурантом антикорупційних розслідувань. Його дружина начебто збудувала клубну багатоповерхівку замість реконструкції.

Читайте також: Очільниця ВАКС відвідала вечірку ексрегіонала Ківалова разом із підозрюваним у захопленні влади суддею Вовком – ЗМІ

22 січня Київська міська прокуратура повідомила про підозру співробітнику Національного інституту раку за фактами привласнення ліків і інших матеріальних цінностей в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

За версією слідства, підозрюваний, отримавши на відповідальне зберігання лікарські засоби, хірургічні прилади й інші речі, привласнив їх. Схема працювала з 2019 по 2020 роки, привласнювати майно підозрюваному допомагали невстановлені особи, з якими він працював у змові. Оборудки завдали інституту понад 10 млн гривень збитків.