UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експрикордонника підозрюють в незаконному пропуску Порошенка на відпочинок на Мальдіви

Прикордонник ніби-то надав у 2018 році вказівку на незаконний пропуск Порошенка та його сім'ї через кордон. 

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому керівнику військової частини Державної прикордонної служби України в сприянні незаконному пропуску через кордон України, всупереч існуючого порядку, поза пунктом пропуску, п'ятого президента України Петра Порошенка та осіб, що його супроводжували, на відпочинок на Мальдіви. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора в середу, 8 липня. 

"Наразі слідством також перевіряється причетність цього військовослужбовця та інших осіб з числа керівництва Державної прикордонної служби України і Управління державної охорони України до переправлення через державний кордон України колишніх високопосадовців без проходження належної процедури паспортного та митного контролю поза межами пункту пропуску", - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що на даний час  коло всіх службових осіб, причетних до організації створення та використання неконтрольованого каналу в державному кордоні України, встановлюється.

"Їхнім діям буде надано належну правову оцінку", - підкреслили правоохоронці. 

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Читайте також: «Слуга народу» звинуватила Порошенка в тому, що він вітав Путіна з днем ​​Росії: що було насправді

Раніше, журналісти програми "Схеми" з’ясували, що з 1 по 8 січня 2018 року Петро Порошенко перебував у відпустці на Мальдівах інкогніто під чужим ім'ям. Повідомлень на офіційних сайтах про відпочинок глави держави не було. Вартість відпочинку Порошенка та його сім'їсклала близько 500 тисяч доларів

Згодом в Держприкордонслужбі заявляли, що під час відвідування Мальдів Петро Порошенко перетинав кордон законним способом. Однак у серпні 2019 року в ДБР заявили, що перевірять законність поїздки.

6 серпня 2019 року ДБР розпочало досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень передбачених: частиною 1 статті 366 КК України (службове підроблення); частиною 1 статті 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та частиною 4 статті 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).