Поліція оголосила підозру у вбивстві журналіста Павла Шеремета трьом людям, опираючись на слабкі і непереконливі докази, і результати цього незавершеного розслідування презентував особисто міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо". Журналісти цього проекту приділили чимало часу розслідуванню обставин резонансної злочині. В їхньому фільмі "Вбивство Павла", який вийшов у 2017 році, були озвучені факти, що стали відкриттям для офіційного слідства.
Зараз журналістам проекту "Слідство.Інфо" вдалося отримати доступ до результатів експертизи, на якій слідство побудувало свою версію і повідомило про підозру рок-музиканту і бійцеві ССО Андрієві Антоненку, волонтерці і дитячого кардіохірургу Юлії Кузьменко, а також військовому медику Яні Дугарь.
"Четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які суперечать один одному: психологічна експертиза говорить, що люди на відео ідентичні, портретна експертиза не може назвати їх ідентичними, а експертиза ходи вважає докази "умовно-достатніми". Ще одне дослідження відео з місця вбивства, яке зробив той же іноземний експерт, взагалі ставить під сумнів результати розслідування правоохоронців", - йдеться в матеріалі.
Експерти аналізували кадри з місця злочину і фотографії Юлії Кузьменко, намагаючись встановити, чи зображено на них одну й ту саму особу.
Психологічна експертиза показала, що на зображеннях може бути зображена одна й та сама людина. Інший експерт дійшов протилежного висновку. Портретна експертиза не змогла дати чіткої відповіді. Іноземний експерт, який аналізував ходу, назвав схожість "умовно-достатньою", щоб говорити про ідентичність людей з різних відеозаписів.
Разом з тим, англійський експерт по ході Іван Бірч прийшов до висновку, що прямо суперечить версії слідства.
Згідно з висновками експерта, жінка, яка фотографувала вуличні камери напередодні вбивства, жінка, яка монтувала вибуховий пристрій на автомобіль Шеремета, і жінка, яка призвела пристрій в дію, - з істотною часткою ймовірності одна й та сама особа.
Поліція ж наполягає, що проводила розвідку Яна Дугарь, а вибухівку монтувала і здійснювала підрив – Юлія Кузьменко.
Проте, якщо порівняти фото жінки, знімала камери біля будинку Шеремета, з фото Кузьменко, то очевидно, що це різні люди.
"Інакше кажучи, всі дії з підготовки та вибуху могла робити одна жінка. Поліція ж заарештувала двох. Можливо, саме тому ця експертиза не була згадана минулого тижня під час оприлюднення нових доказів у справі вбивства Павла Шеремета. Адже вона ставить під сумнів висновки правоохоронців, продемонстровані на брифінгу. Якщо б слідство прийняло до уваги другу експертизу, поліції слід було б доводити, що всі жінки, зафіксовані на камерах, є однією особою - лікарем Юлією Кузьменко", - резюмували автори матеріалу.
Вони також нагадали, що результати експертиз, на яких побудовано звинувачення Антоненка і Дугарь, були озвучені в ході судових засідань.
Портретна експертиза щодо Антоненка не змогла ідентифікувати його та чоловіка, який супроводжував жінку під час підкладання вибухівки, як одну людину. А криміналістичний аналіз ходи забезпечив "достатні докази" того, що це один і той же чоловік.
Адвокат Яни Дугарь повідомив, що експертиза (ймовірно, портретна) ідентифікувала її як "жінку-розвідницю", яку зафіксували камери зовнішнього спостереження. Чи проводились щодо неї інші експертизи, невідомо.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.
Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.
Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".