В Україні вже потрібно говорити про необхідність поступового підвищення віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок, заявила DT.UA експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Олександра Бетлій.
"Досвід інших країн свідчить, що потрібно підвищувати вік виходу на пенсію як для чоловіків, так і для жінок. Причому беручи до уваги не очікувану тривалість життя при народженні, а при віці виходу на пенсію, зокрема 60 років, і відповідно до старіння населення (зниження рівня співвідношення працездатного населення до населення літнього віку). Тому в Україні вже потрібно говорити про необхідність поступового підвищення віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок. Так, це не скоротить витрат Пенсійного фонду, але це обмежить у часі темпи їхнього зростання", - пояснила Бетлій.
Крім того, за її словами, пенсійні виплати в Україні надзвичайно високі по відношенню до ВВП порівняно з іншими країнами, але розмір пенсій залишається незначним з ряду причин.
"По-перше, через низьку довіру до пенсійної системи (зокрема, можливості одержувати пенсію в майбутньому) і, відповідно, низьку зацікавленість участі в ній (через низький рівень пенсій). По-друге, через зростання кількості пенсіонерів порівняно з кількістю працюючих, що ще більше знижує ймовірність одержання пенсій у майбутньому. По-третє, через низьку кількість тих, хто платить внески: а це лише наймані працівники (яких в Україні, за даними Держстату, 10,6 млн чоловік) та їхні роботодавці. При цьому чисельність зайнятого населення становить 18,1 млн чоловік", - пояснює Олександра Бетлій.
Нагадаємо, чисельність населення в Україні за 2015 рік скоротилася на 169 тис. осіб до 42 млн 761 тис. осіб, повідомляє Державна служба статистики.
Детальніше про пенсійну реформу в Україні читайте у статті Юлії Самаєвої "Пенсійний фатум" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".