Україна потребує спеціалізованих закладів вищої освіти, адже універсальної моделі вже немає. Про це пише Михайло Вінницький у статті «Вища освіта в Україні: якісні знання, але без ерудиції» для ZN.UA.
«У кожного закладу ніша своя. Універсальної моделі університету вже немає і в майбутньому навряд чи вона виникне», – пише автор.
За словами Вінницького, різноманіття закладів вищої освіти – це не тягар для держави, а радше скарб. Він зазначив, що Україні потрібні спеціалізовані заклади, які готують фахівців для певних галузей (наприклад аграрні, мистецькі, економічні, юридичні, технічні заклади вищої освіти).
«Також потрібні багатопрофільні університети з потужною дослідницькою складовою: політехнічні інститути та класичні університети. Мабуть, також знайдеться місце для маленьких спільнот на кшталт Могилянки та Українського Католицького Університету – кожна з власною нішою і ціннісною місією», – додав автор.
Автор також вказав, що рівень знань українських студентів вищий, ніж у їхніх однолітків на Заході. Але якість освіти, яку дають наші університети, все одно має бути кращою. Він пояснив, що вища освіта має формувати ерудовану особистість.