UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт розповів, скільки коштує фальсифікація результатів медичного ЗНО, як це відбувається та чим загрожує

Зараз ужгородську схему застосовують й в інших університетах. 

Цього року в Ужгородському національному університеті студенти-випускники складали іспит КРОК-2 зі стоматології, аби отримати диплом про вищу медичну освіту. На цьому тестуванні було виявлено, що у 30% учасників підроблені паспорти. Про це у матеріалі Оксани Онищенко "Життя за 500 доларів: звідки в Україні беруться горе-лікарі" для ZN.UA розповідає заступник керівника Центру тестування при МОЗ Костянтин Рибачук. 

"Тобто майже третина майбутніх лікарів перед отриманням диплома про вищу освіту побоялися складати фаховий іспит, і замість них прийшли інші особи, - пояснює фахівець. - Коли ми перевіряли паспорти цих "студентів", то помітили, що в них була неякісно вклеєна або меншого розміру фотографія, кутик відходив. А то й фотографія "студентки", що прийшла на іспит, була наклеєна в паспорті просто поверх оригінального фото".

За словами Рибачука, зараз в цій історії триває слідство. У кримінальному провадженні приблизно 50 фігурантів. Це і студенти, і ті, хто йшов замість них, і ті, хто все це організував. Їм загрожує кримінальна відповідальність за ст. 358 ККУ — від штрафу до позбавлення волі до двох років.

"Навіщо це потрібно тим, хто приходить замість студентів? Люди просто заробляють таким чином гроші. Це коштує приблизно від 300 до 500 доларів, - коментує експерт, додаючи, що Ужгород - не єдиний випадок. - Учора в Києві було застосовано таку саму схему". 

Читайте також: Проти медиків практично не порушують кримінальні справи за підроблені COVID-сертифікати — Радуцький

Більше матеріалів редакторки відділу освіти та науки ZN.UA Оксани Онищенко можна знайти тут