UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт назвав умови розвитку місцевого самоврядування в Києві

Система управління Великим Києвом є дивною сумішшю державної влади і місцевого самоврядування, зазначає Олександр Сергієнко.

Перша необхідна умова розвитку місцевого самоврядування в Києві - це зміна законодавства з метою створення в Києві виконавчого комітету Київської міської ради та розмежування посад київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації. Про це у своїй статті для DT.UA пише директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

"Чи відповідає вимогам часу і суспільства система врядування того конгломерату, який умовно можна назвати Великим Києвом? Ця система є дивною сумішшю державної влади та місцевого самоврядування. Київ є одночасно обласним центром, столицею України і - анекдотичним чином - районним центром Києво-Святошинського району!", - пише експерт.

Сергієнко зазначає, що з початку 2000-х років у столиці накопичується невдоволення діяльністю міської влади. Навіть прихід нової команди Віталія Кличка після правління Леоніда Черновецького і Олександра Попова не задовольняє міську громаду, яка намагається все більше впливати на процеси функціонування міста.

І хоча команда мера зробила величезний крок до відкритості міської влади, автор підкреслює, що все ще продовжують діяти об'єктивні та суб'єктивні чинники, які не дають в цілому суспільству підстав бути задоволеним.

Детальніше про проблеми розвитку місцевого самоврядування в столиці читайте в матеріалі Олександра Сергієнка "Демократія в Києві - є чи буде?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".