Прихід віртуального світу у людське життя приніс не тільки багато можливостей, але і багато викликів. Питання забезпечення захисту даних, питання кібербезпеки в останні роки постає дуже гостро. Однак насправді зламати інформаційну інфраструктуру значно складніше, аніж впливати на неї через операторів цієї інфраструктури – людей, каже експерт з кібербезпеки, співзасновник компанії Наскеп і школи "білих" хакерів Єгор Аушев в своєму інтерв'ю для ZN.UA.
За словами експерта, "людський фактор" грає дуже велику роль у забезпеченні кібербезпеки.
"Саму інфраструктуру зламати складніше, ніж хакнути людину, котра працює з цією інфраструктурою. Тому що люди не люблять дотримуватися правил, а часом цих правил для них взагалі не існує. Але є таке поняття як кібергігієна - базовий набір інструментів, якими повинен оперувати кожен користувач... В нашій країні ще не зовсім усвідомлена необхідність захисту даних, а значить і рівень кібербезпеки досить низький", – зазначає Аушев.
Нагадаємо, що у жовтні минулого року президент Петро Порошенко підписав закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України". Документ визначає основні об'єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки та національну систему кібербезпеки. Також в законі прописані правові та організаційні основи захисту інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов'язки держорганів, підприємств, установ, організацій та громадян.
Детальніше про кібербезпеку, захист особистих даних, хакерство та уразливість нинішніх цифрових технологій читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з експертом з кібербезпеки, співзасновником компанії Haсken і школи "білих" хакерів Єгором Аушевим спеціально для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".