UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-очільник відділу Одеської митниці має необґрунтованих активів на 3,2 млн – НАЗК

Це було встановлено внаслідок проведення перевірки декларації чиновника

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами повної перевірки декларації за 2022 рік встановило ознаки набуття необґрунтованих активів.  

Екс-очільник відділу митного оформлення Одеської митниці Державної митної служби України показав у декларації необґрунтованих активів на 3,2 млн грн. Про це повідомляє НАЗК за результатами повної перевірки декларації чиновника.

Читайте також: Мер Очакова придбав в Іспанії маєток під час війни – НАЗК

“Під час першого року війни посадовець, його дружина та дочка придбали 5 транспортних засобів на понад 7 млн грн, а саме:  

НАЗК встановило, що наявні у них грошові заощадження та доходи, отримані на момент здійснення покупок, свідчать про неможливість придбати майно за рахунок коштів, отриманих із законних джерел”, – зазначено у повідомленні національного агентства з питань запобігання корупції.

Під час перевірки спеціалісти НАЗК також встановили, що колишній посадовець митниці придбав у власність легковий автомобіль MERCEDES-BENZ GLS 400 2021 року за ціною, яка є явно нижчою за реальну ринкову.

За результатами перевірки та виявлення відповідних порушень матеріали скеровано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відповідні матеріали можуть стати підставою для звернення до суду з позовом про визнання набутого вартісного рухомого майна з невідомих джерел стягненим у дохід держави.

Скільки перевірок вже проведено?  

У повідомленні НАЗК також звертає увагу, що за перше півріччя поточного року завершено 206 перевірок за новою технологією виявлення ризиків здобуття незаконних доходів. За даними НАЗК, виявлено недостовірних відомостей на 664 мільйони гривень та необґрунтованих активів на 14,4 млн. Також експерти НАЗК з'ясували, що серед задекларованого є ознаки незаконного збагачення на суму 38 млн грн.

Як повідомлялось раніше, публічним службовцям не варто зазначати готівкові кошти в декларації, якщо вони не можуть підтвердити законність джерел їх походження. Таке застереження опублікувало НАЗК. У роз'ясненні з цього питання НАЗК вказує, що завдяки наявним механізмам перевірок має можливість ефективно виявляти недоброчесних декларантів та встановлювати факти недостовірного декларування даних про наявність та обсяг готівки.