UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-бойовик розповів про кураторів перекидання військової техніки РФ до Луганська – СБУ

Командні посади в окупаційних військах обіймають переважно кадрові російські військові.

Колишній бойовик підконтрольної Росії терористичної організації "ЛНР" надав українській спецслужбі докази участі кадрових російських військових у бойових діях на сході України, повідомляє прес-служба СБУ.

Уродженець Кадіївки (кол. Стаханова – ред.) вступив до лав російсько-окупаційних військ у 2016 році. Спочатку служив в "інженерно-саперній роті", дислокованій у тимчасово окупованому Луганську, потім - у "4-й окремій мотострілковій бригаді 2 АК ЛНР".

"За свідченнями перебіжчика, командирами обох підрозділів є кадрові військові ЗС РФ. Зокрема, один із росіян особисто керував військовими навчаннями терористів на території окупованого Лутугинського району та відповідав за переміщення російської спецтехніки з Таганрога Ростовської області до Луганська", - йдеться у повідомленні.

Залишити окупаційні війська та повернутися на підконтрольну Україні територію колишній бойовик вирішив після того, як зазнав фізичних знущань та моральних принижень від їх командування. Українські військові затримали його під час перетину лінії розмежування та передали співробітникам Служби безпеки України.

Нині проти екс-бойовика відкрито справу за ч.1 статті 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Він активно співпрацює зі слідством та надає свідчення щодо злочинів російських військових і колаборантів в ОРДЛО.

Нагадаємо, влітку 2018 року Україна передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) списки всіх іноземців, які воювали в Донбасі на боці російсько-окупаційних військ. У них є, зокрема, громадяни Сербії, Італії, Іспанії та Албанії.

Раніше Європейський суд з прав людини передав на розгляд своєї Великої палати чотири позови України проти Росії щодо дій у Криму та в Донбасі. Ці справи стосуються звинувачень, висунутих Україною Росії і збройним групам, які вона контролює, у порушенні Європейської конвенції з прав людини.

26 червня ЄСПЛ задовольнив клопотання Києва й об'єднав позови за заявами України щодо порушень РФ Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) у два провадження - по Криму і Донбасу. Таким чином, замість п'яти справ залишилося три.