UA / RU
Підтримати ZN.ua

Два нацпарки на сході опинились в епіцентрі бойових дій – еколог

Столітні ліси вигоріли вщент.

На сьогодні Міндовкілля оцінює збитки від війни довкіллю в понад 2 трлн грн, однак сума постійно зростає. Про це повідомив голова ГО "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк.

За його словами, природа швидко відновлюється після нищення. Як приклад він навів Каховське водосховище, ні місці зруйнування якого в червні 2023 року почав рости молодий ліс, якого тут не було 70 попередніх років.

"Ми навіть не сподівалися побачити через 4,5 місяця молоді дерева заввишки майже 3 метри. Та жоден біолог не повірив би — як дерево може із насінини досягти триметрової висоти за 4 місяці. А виявилося, що мільйони дерев саме так зробили", - зауважив еколог в ефірі "Українського радіо".

Водночас, за його словами, два національні парки на сході України опинились в зоні бойових дій. Ліси, яким було понад 100 років, повністю вигоріли. На їх відновлення знадобиться такий же проміжок часу.

"Ми постійно чуємо в новинах про ліси, які насправді є двома національними парками Східної України — Національний парк "Святі Гори" в Донецькій області і Національний парк "Кремінські ліси" в Луганській області. Але ми в новинах постійно чуємо Лиман, Святогірськ, Богородичне, Білогорівка, Серебрянське лісництво — топоніми, які для нас означають одні з наймасштабніших битв і зон найтриваліших сутичок з окупантами, але це насправді територія лісів двох національних парків", - пояснив Василюк.

Докладнніше про те, як відновлювати українські чорноземи після війни, читайте у статті Марії Дячук та Лоріни Федорової "Земля у вогні. Як війна впливає на грунти".