Танкер Delfi перебував під спостереженням Державної прикордонної служби з моменту його потрапляння в межі територіального моря України. Це знизило можливість залучення танкера до протиправних схем, повідомляє пресслужба ДПСУ.
"Постійний контроль прикордонниками за судном, як за допомогою постів технічного спостереження, аналізу оперативної інформації, так і силами Морської охорони Держприкордонслужби, практично звело до нуля можливість здійснення ним незаконних оборудок в масштабах міжнародних морських перевезень та прибережного плавання", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що 16 листопада спеціальна оглядова група Морської охорони прикордонного відомства здійснила огляд Delfi за 6 миль від берега (в територіальному морі). Зокрема, перевірялася імовірна причетність до протиправної діяльності.
"Ані вантажу, ані заборонених предметів, ані ознак здійснення незаконної діяльності виявлено на судні не було", - додають працівники ДПСУ.
Окрім цього, прикордонники зафіксували низку порушень у суднових документах, відмітили незадовільний стан самого судна, що загрожувало навігаційній та екологічній безпеці.
Нагадаємо, через негоду на рейді Одеського порту зазнав катастрофи невеликий танкер "Делфі" під прапором Молдови. Сильний шторм (швидкість вітру 20-25 м/с, висота хвилі 2,3 метра) завадив проведенню рятувальної операції. Капітан танкера відмовився подавати сигнал SOS і евакуювати екіпаж без дозволу судновласника.
22 листопада стало відомо, що танкер перекинувся на бік, і з нього почало витікати пальне. Так, в Чорному морі біля Одеси рівень забруднення води нафтопродуктами перевищив допустиму норму в 157 разів через аварію танкера "Делфі".
Рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій евакуювали трьох членів екіпажу з борту танкера "Делфі".
За фактом події правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) Кримінального кодексу України.